PROXENTA Residence
Bratislava

Trinásťpodlažná veža s charakteristickými vystupujúcimi a ustupujúcimi podlažiami bola postavená v širšom centre Starého Mesta, na pozemku ukončujúcom súbeh ulíc Mýtna a Radlinského.

Poloha, výška dosahujúca 13 nadzemných podlaží a špecifické narábanie s hmotami vytvorili z rezidencie najvýraznejší prvok Račianskeho mýta. Ako poznávacie znaky fungujú najmä zaoblené bočné steny a obvodový plášť zdôrazňujúci jednotlivé poschodia. Budova je otočená do križovatky. Túto orientáciu podporuje aj dizajn hlavného priečelia, pomocou výrazových prostriedkov sa otvára rovnakým smerom.

V PROXENTA Residence vzniklo celkom 64 dvojizbových bytov a apartmánov. Výmera bytových jednotiek sa pohybuje od 47 m2 do 63 m2 vrátane lodžií. Rezidenčná časť objektu je umiestnená od štvrtého poschodia vyššie, s krásnymi výhľadmi na Staré Mesto či bratislavskú Kolibu. Prvé tri poschodia budovy, rovnako ako aj najvyššie, t. j. 12 poschodie, sú vyhradené administratívnym priestorom. Väčšinu z nich obsadila skupina Proxenta, ktorá si budovu PROXENTA Residence vybrala za svoje sídlo.

Rezidentom budovy sú k dispozícii dva vchody z Mýtnej a Radlinského ulice, ktoré sú zabezpečené prístupovým kartovým systémom. Hlavný vchod z Račianskeho mýta je určený predovšetkým návštevám. Priestor vstupnej lobby slúži nielen samotným obyvateľom, ale aj zamestnancom Proxenty a nájomníkom ostatných kancelárskych priestorov. V centrálnej polohe lobby, priamo oproti panoramatickému výťahu, sa nachádza recepčný pult. Podsvietený strop v kombinácii s reflexnými plochami a neutrálnou farebnosťou evokuje pocit luxusného hi-techu. Futuristický dojem z priestoru vstupnej lobby zjemňuje drevený obklad a zeleň umiestnená v kvetináčoch.

PROXENTA Residence je jedna z mála budov na Slovensku, v ktorej autá do suterénu namiesto vodičov parkuje automatický parkovací systém. Ide o plne automatizované zariadenie, kde vodič vchádza s vozidlom iba do odbavovacej kabíny a po splnení podmienok na parkovanie opustí parkovací priestor. O bezpečné umiestnenie vozidla na najbližšie voľné parkovacie miesto v podzemí sa postará plnoautomatizovaný systém zakladačov.

Výstavba projektu bola spustená v roku 2017. Objekt bol právoplatne skolaudovaný začiatkom novembra 2020, čím sa definitívne zavŕšila realizácia tohto projektu.

Typ projektu: Výstavba bytov a administratívnych priestorov

Lokalita: Bratislava, Mýtna 50

Stav: Ukončený projekt

PROXENTA Week

Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

Produktová zóna

Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

Chcem vedieť viac

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!