Dobré správy na TA3: Záchranka oslavuje prvé narodeniny

Superfood tyčinka Záchranka už rok pomáha ľuďom nasadeným v prvej línii boja s koronavírusom. Vznikla počas prvej vlny pandémie ako pomoc pre lekárov a záchranné zložky. Za rok sa k nim dostalo už viac ako 240 000 kusov tyčinky Záchranka a aj tisícky respirátorov, ktoré sa nakúpili zo zisku z jej predaja. 

„Spojili sme sa s biológmi, technikmi a ľuďmi z výroby a hľadali spôsob, ako tyčinku vyrobiť čo najrýchlejšie. V priebehu dvoch týždňov sme mali pripravenú receptúru a prvé tyčinky išli do výroby. Kontaktovali sme aj záchranárov a ich sme sa pýtali, čo potrebujú,” opisuje pre TA3 vznik Záchranky autorka projektu, marketingová riaditeľka investičnej skupiny Proxenta Monika Balgová.   

Tyčinka Záchranka vznikla ako výsledok spolupráce potravinových technológov a nutričných  expertov zo závodu v Galante s biochemikom Petrom Szalayom. Pôvodný plán bol vyrobiť a rozdať 60 000 kusov lekárom, zdravotnému personálu, hasičom, policajtom, vojakom a dobrovoľníkom počas prvej vlny pandémie COVID-19. Vďaka popularite tyčinky a ochote ľudí pomáhať sa jej do dnešného dňa rozdalo viac ako 240 000 kusov a z jednorazového projektu sa Záchranka zmenila na projekt trvalý. 

Okrem zdravotníkov pomohla tyčinka Záchranka napríklad aj dobrovoľníkom počas celonárodného povinného testovania. “V rámci balíčkov, ktoré im boli rozdávané na celodennú poživeň využili aj tento spôsob a veľmi si ho pochvaľovali,” hovorí starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová. Svoje meno so Záchrankou spojila aj spisovateľka moderátorka Tamara Šimončíková Heribanová, ktorá je jej ambasádorkou: „Čo ma najviac zaujalo je výrazný charitatívny rozmer tohto projektu. Teda to, že môžeme podporiť naše lekárky, lekárov, sestry, sanitárov a takýmto spôsobom im môžeme dobiť baterky.”  

Celú reportáž televízie TA3 si môžete pozrieť v priloženom videu od 7 min. 23 sec.

Hľadáte bezpečné zhodnotenie úspor, alebo ste skúsený investor a rozmýšľate nad rozšírením portfólia? Ste na správnom mieste.

  PROXENTA Week

  Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

  Produktová zóna

  Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

  Chcem vedieť viac

  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!