Víťazom verejného hlasovania o názov nitrianskeho projektu sa stal Tabáň

Bratislava 22. novembra 2017
V dňoch 6. až 19. novembra 2017 prebehlo v Nitre verejné hlasovanie o názve projektu, ktorého realizátorom je investičná skupina Proxenta. Nitrania ho poznajú pod pracovnými názvami Tabáň alebo Townhill. Vzhľadom na to, že prípravy na spustenie samotnej stavby vrcholia, pristúpila Proxenta k dôležitému kroku – definitívnemu výberu názvu, pod ktorým bude projekt realizovať. Keďže ide o stavbu v samotnom srdci Nitry, rozhodla sa ponechať výber názvu na obyvateľoch mesta, ktorým bude polyfunkčný objekt slúžiť.

Nitrania si vyberali názov zo 4 návrhov, a to Tabáň, Palánok, Pod Vŕškom a Townhill. S veľkým náskokom sa víťazom hlasovania stal názov Tabáň, ktorý oproti druhému v poradí, Palánku, získal o 18 percent viac hlasov. Na treťom mieste skončil názov Pod Vŕškom a na poslednom  Townhill.

Vyjadriť svoj názor bolo možné prostredníctvom verejného hlasovania, ktoré prebehlo na webových stránkach Mynitra.sme.sk a Nitra.sk. Zapojilo sa doň viac ako 3000 obyvateľov Nitry a jej okolia, pričom až 80 percent z nich hlasovalo v priebehu prvých troch dní od spustenia hlasovania.

Tabáň je rozsiahly projekt s výnimočnou lokalitou v samotnom centre Nitry, ktorý prinesie vo vysokom štandarde byty, kancelárske priestory a obchodné priestory. Obchodné priestory  s rozlohou 2 769 m2 v prvom nadzemnom podlaží budú situované po obvode celého polyfunkčného komplexu a administratívne priestory  s rozlohou 6 504 m2 sa budú nachádzať na Štúrovej ulici. Celkovo sa bude v objekte nachádzať 258 bytov a apartmánov (2-izbové, 3-izbové, 4-izbové byty a dvojpodlažné mezonety s terasami). Sadové úpravy celej lokality budú v rozsahu 2 730 m2 zelených plôch vrátane oddychového vnútorného nádvoria.

Počet hlasujúcich:   3 084
Hlasovanie: 
Tabáň – 1 473 (47,8 %), Palánok – 912 (29,6 %), Townhill – 264 (8,6 %), Pod Vŕškom – 435 (14,1 %)

Aký názov preferujete pre pripravovaný projekt známy v Nitre pod pracovným názvom Townhill?

 


FOTO: mynitra.sme.sk

Slovenská investičná skupina Proxenta pôsobí na Slovenskom trhu od roku 2009. Portfólio jej investičných projektov zahŕňa developerské projekty v Bratislave a v Nitre, pričom ťažisko týchto investičných aktivít smeruje do lukratívnych lokalít v samotných centrách týchto miest. Ďalšími projektmi v portfóliu Proxenty sú potravinárska výroba v Galante, projekty nájomného bývania realizované v spolupráci s komunálnymi partnermi a dlhodobé investície do perspektívnych nájomných realít. Súhrnná trhová hodnota projektov presahuje 120 miliónov eur. Aktuálne sa skupina konkrétnymi krokmi pripravuje na  rozšírenie svojich aktivít aj mimo Slovenska, respektíve mimo európskeho kontinentu. Na investičných aktivitách skupiny Proxenta majú možnosť podieľať sa aj retailoví investori, a to prodstredníctvom nákupu jej korporátnych zmeniek a dlhopisov s fixným výnosom od 6 do 7,25 % p. a., vyplácaným raz ročne, prípadne akcionárskym vstupom do niektorého z realizovaných projektov. Z tohto dôvodu do skupiny Proxenta patrí aj finančná inštitúcia PROXENTA Finance, o. c. p., a. s., ktorá na základe licencie vydanej Národnou bankou Slovenska vykonáva činnosť obchodníka s cennými papiermi.
www.proxenta.sk

Pre ďalšie informácie kontaktujte:
Renata Domčeková, Proxenta, rel. 0917 55 66 04, email: renata.domcekova@proxenta.sk
Iveta Haulíková, everyvent., tel.: 0905 168 651, e-mail: haulikova@everyvent.sk

Stiahnite si celú tlačovú správu v PDF: TLAČOVÁ SPRÁVA – Víťazom verejného hlasovania o názov nitrianskeho projektu sa stal Tabáň

Hľadáte bezpečné zhodnotenie úspor, alebo ste skúsený investor a rozmýšľate nad rozšírením portfólia? Ste na správnom mieste.

  PROXENTA Week

  Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

  Produktová zóna

  Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

  Chcem vedieť viac

  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!