TREND Prime: Kto dnes stavia Bratislavu a kto je lídrom medzi najväčšími

Počas ostatnej dekády sa v hlavnom meste etablovalo hneď niekoľko veľkých developerských spoločností. Ktorí podnikatelia za nimi stoja?

Development v Bratislave vytvoril dostatočný priestor pre firmy a podnikateľov, ktorí v metropole videli príležitosť. Napriek tomu, že sa v niektorých častiach stretávajú novšie spoločnosti s tými etablovanými, bratislavskému developmentu dominuje niekoľko najväčších.

Časopis Trend zostavil rebríček top 10 najväčších bratislavských developerov. Medzi nich po prvýkrát zaradil aj skupinu Proxenta:

“Proxenta je medzi lídrami asi najmenej typickou developerskou spoločnosťou, hoci je stabilným hráčom a má bohaté portfólio. Venuje sa investičným aktivitám a podnikaniu v rôznych oblastiach. Pri výbere projektov sa riadi lokalitou, orientuje sa najmä na Bratislavu a Nitru, aktivity smeruje do centier. Na trh okrem administratívnych a obchodných priestorov priniesla viac ako tisíc bytov a počet chce zvyšovať. Najznámejšími projektmi sú Proxenta Residence, Kesselbauer či Vila Biela. Za spoločnosťou je skúsený obchodník a investor Pavol Kožík. Investičný manažér a podnikateľ sa najnovšie ujal výroby cukroviniek na Kube. V Bratislave skupina nedávno ukončila projekt v centre mesta Proxenta Residence. Vzniklo 64 dvojizbových bytov a apartmánov a niekoľko kancelárskych poschodí.”

Kompletný rebríček najväčších spoločností, ktoré dnes menia tvár Bratislavy, nájdete v tlačenom vydaní magazínu TREND Prime s podtitulom “Ako sa stavia nová Bratislava”. Aktuálne vydanie magazínu TREND Prime, monotematicky zamerané na Bratislavu, vychádza 22. marca 2021.

Hľadáte bezpečné zhodnotenie úspor, alebo ste skúsený investor a rozmýšľate nad rozšírením portfólia? Ste na správnom mieste.

  PROXENTA Week

  Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

  Produktová zóna

  Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

  Chcem vedieť viac

  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!