TREND Prime: Akú Bratislavu by ste chceli vidieť v roku 2030? (anketa)

S touto otázkou oslovil Trend viacerých významných bratislavských architektov, developerov, predstaviteľov samosprávy aj záujmových združení. Medzi opýtanými bol aj Pavol Kožík, majiteľ a generálny riaditeľ skupiny Proxenta. Akú Bratislavu v architektonickej a urbanistickej oblasti by chcel v roku 2030 vidieť on?

“Fungujúcu v prospech všetkých jej obyvateľov. Bratislava si urgentne potrebuje vyriešiť územný plán a viaceré problémy, ktoré sa roky nabaľovali a príliš neriešili. Obrovskou výzvou sú smart a ekologické riešenia nových budov a developerských projektov aj starých budov, ktoré čaká rekonštrukcia. Verím, že v roku 2030 bude Bratislava mestom, ktoré bude mať jasný plán a bude rozumne a koncepčne pracovať s priestorom, ktorý má k dispozícii. Spoločnú dopravu, rozvoj cyklotrás a parkov, modernú parkovaciu politiku a reagovanie na klimatické zmeny považujem za samozrejmosť,” odpovedal na otázky Trendu Pavol Kožík.

Názory ostatných respondentov si môžete prečítať v najnovšom vydaní magazínu TREND Prime s podtitulom “Ako sa stavia nová Bratislava”. Aktuálne vydanie magazínu TREND Prime, monotematicky zamerané na Bratislavu, vychádza 22. marca 2021.

Hľadáte bezpečné zhodnotenie úspor, alebo ste skúsený investor a rozmýšľate nad rozšírením portfólia? Ste na správnom mieste.

  PROXENTA Week

  Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

  Produktová zóna

  Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

  Chcem vedieť viac

  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!