Proxenta skolaudovala Weinhauer v centre Bratislavy

Bratislava 28. júla 2017

V rezidencii Weinhauer sa stará Bratislava spája s modernou architektúrou a ponúka ideálne bývanie v centre hlavného mesta. Určená je najmä pre tých, ktorí chcú využiť všetko, čo mesto ponúka, a zároveň túžia po súkromí a pohodlí. Rezidencia je výnimočná aj svojou polohou pri Prezidentskej záhrade.

Investor začal s predajom bytov už v júni roku 2015. „Voľných bytov veľa neostalo. V čase ukončenia kolaudačného konania nám z 35 priestorov zostalo voľných už len sedem, takže sa dá konštatovať, že aktuálne je projekt na 80 percent rozpredaný, povedal Pavol Kožík, majiteľ investičnej skupiny Proxenta.

Projekt je rozdelený na dva bloky, ktoré spolu prinášajú 29 rozľahlých bytov, pričom 12 z nich sa nachádza v trojposchodovom bloku A a 17 v štvorposchodovom bloku B. Ich rozloha sa pohybuje v rozmedzí od 57 do 129 m2 a väčšina má aj svoju terasu alebo lodžiu. Všetky byty sú dodávané vo verzii holobyt a ku každému je pridelená samostatne uzamykateľná murovaná pivničná kobka. V spodnej časti budovy sa nachádza šesť administratívnych priestorov. Veľkou výhodou objektu je aj na túto lokalitu veľkorysá kapacita 97 parkovacích miest v trojpodlažnej podzemnej garáži domu.

Srdcom projektu je spoločné átrium, ponúkajúce rezidentom, ktorých byty majú okná a balkóny otočené týmto smerom, absolútne ticho priamo v centre hlavného mesta. Toto átrium bude neskôr prepojené s átriom priľahlého developerského projektu investičnej skupiny Proxenta Kesselbauer a spolu tak budú vytvárať jeden harmonický a kompaktný celok.

Konštrukčná úprava budovy:

 • chladenie riešené vodným okruhom zo stropu (moderný systém chladenia na báze sálavého chladu),
 • okenné konštrukcie (rámy) z hliníka s prerušeným tepelným mostom,
 • okenné výplne zasklené izolačným trojsklom,
 • na oknách vonkajšie žalúzie s elektrickým ovládaním s hliníkovými lamelami vo farbe okien,
 • dodávka tepla zabezpečená z centrálnej plynovej kotolne v suteréne bytového domu,
 • výmenníková stanica tepla pre každý byt,
 • celoplošné vykurovanie podlahovým kúrením,
 • v každej kúpeľni prídavný rebríkový radiátor,
 • vstupy do budovy vrátane vstupu do podzemných garáží vybavené videovrátnikom,
 • vlastné vodomery/merače spotreby studenej a teplej vody s diaľkovým odčítavaním,
 • v každom z dvoch vchodov umiestnený jeden výťah, ktorý prechádza po celej vertikále budovy vrátane podzemnej garáže.

Z histórie
Miesto, na ktorom vyrástol obytný dom Weinhauer, píše svoje vinárske dejiny už od
13. storočia, z ktorého pochádzajú najstaršie správy o pestovaní viniča v Bratislave. Práve víno kedysi tvorilo základ bratislavských príjmov a mestské hospodárstvo záviselo od jeho kvality a množstva. Aj preto sa vyznačovalo vysokou kvalitou a bolo dokonca až dvakrát drahšie ako víno uhorské. Bratislavské víno si dokonca kupovali aj králi. Častým hosťom na oberačkách a milovníkom bratislavského vína bol vraj aj Matej Korvín. Ešte v roku 1435 žilo v Bratislave 474 vinohradníckych rodín, ktoré ročne vyrobili viac ako poldruha milióna litrov kvalitného vína. Okrem vinohradníkov tu však žili aj vinohradnícki robotníci, takzvaní weinhaueri alebo hawori, ktorí pochádzali z okolitých, ako aj zo vzdialenejších miest, ale žili v Bratislave. A časť z nich bývala práve na Jozefskej ulici.

Viac informácií o projekte nájdete na www.weinhauer.sk

Pre ďalšie informácie kontaktujte:
Renata Domčeková, Proxenta, tel. 0917 55 66 04, e-mail: renata.domcekova@proxenta.sk
Iveta Haulíková, everyvent s. r. o., tel.: 0905 168 651, e-mail: haulikova@everyvent.sk

Hľadáte bezpečné zhodnotenie úspor, alebo ste skúsený investor a rozmýšľate nad rozšírením portfólia? Ste na správnom mieste.

  PROXENTA Week

  Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

  Produktová zóna

  Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

  Chcem vedieť viac

  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!