Predstavujeme Proxenta Residence na Račianskom mýte

Bratislava 03. júla 2017 – Počas leta sa začne predpredaj bytov v Proxenta Residence, ktorá je aktuálne vo výstavbe v Bratislave na Račianskom mýte. Plnohodnotný predaj zaháji developer po skončení letných prázdnin. Nadštandardné bývanie je určené najmä pre aktívnych ľudí, ktorí uprednostňujú mestský dynamický spôsob života a sú zvyknutí na vysoké pracovné tempo a pestrý život aj mimo práce. Objekt ponúka rezidenčné bývanie aj kancelárske priestory. Developerom projektu je investičná skupina Proxenta, ktorá na trhu úspešne pôsobí od roku 2009 a má na svojom konte niekoľko úspešných developerských projektov, napríklad Weinhauer v centre Bratislavy či Dúhové bývanie v Nitre. Skupina kúpila projekt s platným stavebným povolením od predchádzajúceho majiteľa, ktorý projekt dlhšie vlastnil, ale nerealizoval. Aktuálne prebieha zakladanie stavby spoločnosťou Keller. Budova je v súlade s územným plánom lokality a má vydané platné stavebné povolenie.

V 13-podlažnej budove sa bude nachádzať 64 bytov a apartmánov s veľkosťou od 46,82 do 62,04 m2 a väčšina z nich bude mať balkón alebo lodžiu. Všetky byty a apartmány sú navrhnuté tak, aby boli dostatočne účelné a pohodlné, a sú vybavené vysokým štandardom. Ten zahŕňa drevené podlahy hrúbky 14 mm, kvalitnú dlažbu a obklady v kúpeľni a na WC, značkovú sanitu a interiérové dvere. Ku každému bytu je zahrnutý v cene aj pivničný priestor. Byty a apartmány budú mať chladenie riešené systémom centrálnej klimatizačnej jednotky na streche a v každom priestore bude predpríprava na osadenie vnútorných jednotiek. Rezidenčná časť budovy je situovaná od 5. podlažia vyššie, čo výrazne znižuje hlučnosť prichádzajúcu zvonka. „Majitelia kúpou okrem nadštandardného bývania získajú aj exkluzívne výhľady na centrum Bratislavy a na najkrajšie dominanty v jej okolí. Až pohľadom z okna si človek uvedomí, že Slavín, Koliba alebo Bratislavský hrad sú oveľa bližšie, než by si pôvodne myslel. A výhľad na ne z terasy vlastného bytu je rovnako krásny cez deň aj v noci.“ hovorí Pavol Kožík, majiteľ skupiny Proxenta.

„Domov“ aj pre Proxentu
Súčasťou budovy budú aj administratívne priestory s rozlohou cca 1800 m2, do predaja však pôjde len časť z nich. „Tento projekt oslovil aj nás v Proxente natoľko, že sme sa rozhodli zvoliť si ho za svoje sídlo. Od začiatku sme cítili, že na Račianskom Mýte budeme ako doma a že táto lokalita v sebe spája všetko, čo hľadáme a potrebujeme. Budovu preto nestaviame len pre budúcich vlastníkov bytov, ale aj pre seba. Majiteľov, ktorým odovzdáme byty, budeme denne stretávať, o to viac si samozrejme dávame záležať, aby kvalita budovy bola na najvyššej možnej úrovni. Vysoká kvalita je našim kritériom pri každom našom projekte.“ doplnil Pavol Kožík.

Dva moderné výťahy
Pre bytovú časť objektu je plánovaný výťah typu Schindler 5500 s kapacitou 21 osôb s antikorovou povrchovou úpravou výťahových dverí, steny a stropu kabíny. Pre administratívnu časť budovy je pánovaný presklený panoramatický výťah situovaný do ulice Račianske mýto s kapacitou 15 osôb.

Vysokokvalitné materiály
Na stavbu sú používané len vysokokvalitné materiály a moderné stavebné postupy, čo jej dáva dlhú životnosť. V bytoch budú osadené hliníkové okná s prerušeným tepelným mostom a na dosiahnutie ešte lepšej tepelnej a zvukovej izolácie budú na oknách použité izolačné trojsklá. Celá budova bude mať železobetónový skelet.

Unikátny automatický parkovací systém
V budove Proxenta Residence sa bude nachádzať unikátny, plne automatizovaný parkovací systém, prvý svojho druhu na Slovensku, s kapacitou 138 parkovacích miest a so štyrmi príjazdovými a odjazdovými zakladacími bránami. Pohodlné parkovanie novej generácie v štýle západného veľkomesta zabezpečí maximálny užívateľský komfort. Vodič príde na vjazdové miesto, zaparkuje, vystúpi z auta a odíde. Auto je potom automaticky zaparkované do parkovacieho boxu v podzemí. Pri odchode vodič príde pred vjazdový priestor, vozidlo si privolá kartou a po otvorení brány nasadne a v smere jazdy opustí vjazdové/výjazdové miesto. Užívateľom stačí na obsluhu iba identifikačná karta. Na správne fungovanie parkovacieho systému bude dohliadať nepretržitá servisná služba.

„Automatický parkovací systém je bežnou súčasťou moderných veľkomiest. Jeho výhodou nie je len výrazná úspora miesta vyhradeného pre parkovanie a tým aj možnosť zaparkovať pod budovou oveľa viac vozidiel, ako by to bolo v prípade klasických podzemných garáží. Je veľmi pohodlný aj pre jeho užívateľov. Navyše, obyvateľom a návštevníkom Proxenta Residence odpadajú starosti s prípadným oškretím vozidla pri parkovaní v garáži“ popisuje výhody systému Pavol Kožík.

Lokalita v blízkosti centra hlavného mesta
Už v minulosti bolo Račianske Mýto, na ktorom sa budova Proxenta Residence bude nachádzať,  bránou do mesta. Dnes predstavuje hranicu, ktorá oddeľuje užšie centrum mesta, teda Staré Mesto, od okrajových častí. Svojou lokalitou ponúka rezidentom všetky výhody centra hlavného mesta vrátane plnohodnotnej občianskej vybavenosti, dopravnej dostupnosti, možnosti športového vyžitia či kultúry, ktorú Bratislava ponúka.

Viac informácií o projekte a vizualizácií nájdete na www.proxentaresidence.sk

Slovenská investičná skupina Proxenta pôsobí na Slovenskom trhu od roku 2009. Portfólio jej investičných projektov zahŕňa developerské projekty v Bratislave a v Nitre, pričom ťažisko týchto investičných aktivít smeruje do lukratívnych lokalít v samotných centrách týchto miest. Ďalšími projektmi v portfóliu Proxenty sú potravinárska výroba v Galante, projekty nájomného bývania realizované v spolupráci s komunálnymi partnermi a dlhodobé investície do perspektívnych nájomných realít. Súhrnná trhová hodnota projektov presahuje 120 miliónov eur. Aktuálne sa skupina konkrétnymi krokmi pripravuje na  rozšírenie svojich aktivít aj mimo Slovenska, respektíve mimo európskeho kontinentu. Na investičných aktivitách skupiny Proxenta majú možnosť podieľať sa aj retailoví investori, a to prodstredníctvom nákupu jej korporátnych zmeniek a dlhopisov s fixným výnosom od 6 do 7,25 % p. a., vyplácaným raz ročne, prípadne akcionárskym vstupom do niektorého z realizovaných projektov. Z tohto dôvodu do skupiny Proxenta patrí aj finančná inštitúcia Proxenta Finance, o. c. p., a. s., ktorá na základe licencie vydanej Národnou bankou Slovenska vykonáva činnosť obchodníka s cennými papiermi.

www.proxenta.sk 

Pre ďalšie informácie kontaktujte:
Renáta Domčeková, Proxenta, rel. 0917 55 66 04, email: renata.domcekova@proxenta.sk
Iveta Haulíková, everyvent., tel.: 0905 168 651, e-mail: haulikova@everyvent.sk

Stiahnite si celú tlačovú správu v pdf: 1706 TS PROXENTA Residence

Hľadáte bezpečné zhodnotenie úspor, alebo ste skúsený investor a rozmýšľate nad rozšírením portfólia? Ste na správnom mieste.

  PROXENTA Week

  Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

  Produktová zóna

  Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

  Chcem vedieť viac

  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!