Druhá etapa výstavby Dúhové bývanie v Nitre bola skolaudovaná

Bratislava 25. novembra 2015 – V uplynulých dňoch bola skolaudovaná druhá etapa komerčnej výstavby Dúhové bývanie v Nitre. Ďalšie tri bytové domy vrátane spevnených plôch, cestnej komunikácie a parkovísk tak majú pridelenú už aj konkrétnu adresu, a to Potravinárska 24, 26 a 28. V rámci tejto etapy bolo postavených 60 dvojizbových bytov a 6 mezonetov, určených na komerčný odpredaj a všetky byty boli predané ešte pred kolaudáciou. Developerom jedného z najúspešnejších projektov, aký bol v piatom najväčšom meste na Slovensku za posledné roky zrealizovaný, je finančná skupina PROXENTA, ktorá investovaním do výstavby nových bytov výhodne zhodnocuje investované finančné prostriedky. Jej celkové investície do tohto projektu tak dosiahli približne 5 miliónov, pričom do prvej etapy investovala 3,1 milióna a do druhej 1,9 milióna eur.

Ucelený komplex siedmich bytových domov, ktorý má charakter atraktívneho moderného bývania, sa nachádza v blízkosti centra mesta. Je určený predovšetkým ako štartovacie bývanie, pričom je dostupné za veľmi prijateľnú cenu. Každý z domov je identifikovateľný svojou farbou, pričom spoločne tvoria farby dúhy. K prvým štyrom bytovým domom žltej, zelenej, bledomodrej a tmavomodrej farby tak pribudli ďalšie tri, a to červený, oranžový a fialový. Rozloha bytov v druhej etape je 48 až 55 m2 a mezonetov, z ktorých je nádherný výhľad na centrum, hrad či Zobor, až 160 m2. Medzi najväčšie pridané hodnoty Dúhového bývania radia klienti kvalitu výstavby, praktické dispozičné riešenie bytov, ale aj nízke mesačné prevádzkové náklady na bývanie, ktoré sú už od 70 eur mesačne.

Stavebné práce na projekte sa začali v máji 2013 a jeho prvá etapa bola ukončená už o pol roka neskôr. Druhá etapa sa začala realizovať začiatkom roka 2015 a bola ukončená na jeseň toho istého roka. Celkovo bolo postavených 148 dvoj- a jednoizbových bytov a 6 meznetov. Na záver výstavby sa v rámci komplexu zrealizuje aj výstavba detského ihriska a takisto budú ukončené sadové úpravy a upravené okolie bytoviek.

Viac informácií o projekte nájdete na www.duhove-byvanie.sk

Finančná skupina PROXENTA pôsobí na slovenskom a českom trhu už od roku 2009. Za toto obdobie sprostredkovala svojim klientom konzervatívne investície do partnerských a vlastných projektov vo výške viac ako 100 miliónov EUR.

PROXENTA, SE je sprostredkovateľom konzervatívnych investičných príležitostí. Zameriava sa najmä na investície do korporátnych dlhopisov a zmeniek, predovšetkým tých, ktoré sú emitované v rámci finančnej skupiny PROXENTA.

PROXENTA Finance, o.c.p., a.s., je obchodníkom s cennými papiermi, ktorý poskytuje investičné služby a vedľajšie služby na Slovensku a v Českej republike.

PROXENTA Private Equity, s.r.o. a PROXENTA Bohemia, s.r.o. zastrešujú realizáciu investičných projektov spadajúcich do portfólia skupiny PROXENTA a sú emitentmi  pre cenné papiere vydávané v rámci skupiny.

www.proxenta.sk

Pre ďalšie informácie kontaktujte: Iveta Haulíková, everyvent s.r.o., tel.: 0905 168 651, e-mail: haulikova@everyvent.sk

Stiahnite si celú tlačovú správu v pdf: 1511 TS PROX duhove byvanie II kolo

Hľadáte bezpečné zhodnotenie úspor, alebo ste skúsený investor a rozmýšľate nad rozšírením portfólia? Ste na správnom mieste.

  PROXENTA Week

  Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

  Produktová zóna

  Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

  Chcem vedieť viac

  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!