Investičná skupina Proxenta

Proxenta je investičná skupina, ktorá na slovenskom trhu pôsobí od roku 2009. Od svojho založenia sprostredkovala klientom investície do partnerských projektov v hodnote 60 miliónov eur. Vlastný kapitál aj finančné prostriedky klientov zhodnocuje v portfóliu svojich projektov v aktuálnej trhovej hodnote 170 miliónov eur.

 

Skupina pokrýva všetky oblasti spojené s investíciou – od realizácie investičných projektov, v ktorých sa zhodnocujú vlastné peniaze skupiny spolu s investíciami klientov, až po vydávanie svojich cenných papierov a odborné činnosti spojené s predajom a so správou týchto cenných papierov.

 

Stiahnite si našu brožúru s predstavením spoločnosti ako PDF: Financna skupina Proxenta – 2018

Projektové spoločnosti

Každý investičný projekt v Proxente spravidla zastrešuje samostatná spoločnosť. Tieto spoločnosti vznikajú na účely projektu a zväčša zanikajú po tom, ako sa projekt ukončí a vyrovná. Takýto systém je veľmi rozšírený a všeobecne používaný pre svoju transparentnosť a efektívnosť.

Private equity

Emitent cenných papierov

Viac informácií

Investment fund

Emitent cenných papierov

Viac informácií

Poskytovanie investičných služieb

Keďže skupina Proxenta vydáva vlastné cenné papiere, je pre ňu veľkou výhodou, že má aj vlastného obchodníka s cennými papiermi a vlastného samostatného finančného agenta. Obchodník s cennými papiermi PROXENTA Finance predovšetkým vedie majetkové účty klientov, realizuje nákupy a predaje a tiež úschovu a správu cenných papierov. Samostatný finančný agent PROXENTA Broker zasa zastrešuje akvizíciu nových klientov a odbornú starostlivosť o nich vrátane investičného poradenstva. Obchodník s cennými papiermi spolupracuje aj s externými samostatnými finančnými agentmi.

Finance

Obchodník s cennými papiermi (OCP)

Viac informácií

Broker

Samostatný finančný agent (SFA)

Viac informácií

Ako to funguje

Príbeh Proxenty

Čo sme stihli v prvej dekáde od roku 2009?

Proxenta svoju históriu začala písať v roku 2009 ako finančný sprostredkovateľ. Klientom sme sprostredkovali nákup dlhopisov, zmeniek a verejne neobchodovaných akcií významných slovenských investičných skupín. Do roku 2012 sme sprostredkovali do partnerských projektov približne 60 miliónov eur a vybudovali si silný a stabilný klientsky kmeň.

Postupom času sa rodilo rozhodnutie nebyť len sprostredkovateľom investícií do projektov iných investičných skupín, ale realizovať svoje projekty a klientom zhodnotiť peniaze vo vlastnej réžii. Takéto rozhodnutie si vyžadovalo vybudovať vlastné portfólio investičných projektov a založiť aj vlastnú finančnú inštitúciu, ktorá formálne zastreší celý investičný proces. Oba tieto ambiciózne projekty sa nám podarilo zrealizovať v roku 2012, keď Národná banka Slovenska udelila licenciu nášmu obchodníkovi s cennými papiermi PROXENTA Finance a keď sme zrealizovali svoj pilotný investičný miniprojekt v Andovciach v hodnote asi 360 000 eur.

Dnes, o necelých päť rokov neskôr, má naše portfólio 11 investičných projektov v celkovej trhovej hodnote 120 miliónov eur. Proxenta sa stala významným slovenským hráčom.

 

Aké máme plány po roku 2019 v našej druhej dekáde?

Všetci v Proxente vnímame intenzívnejšie rok 2019. A nielen preto, že oslávime desiate narodeniny. Už od začiatku svojho pôsobenia sme si zvykli deliť čas na obdobie pred rokom 2019 a po ňom.

Nedá sa dopredu odhadnúť, čo nám prinesie druhá dekáda, ale vytýčili sme si na ňu určité ciele. Medzi najvýznamnejšie výzvy druhej desaťročnice patrí:

  • nestratiť svoju najväčšiu prednosť ­– flexibilitu, schopnosť pružne reagovať na nový vývoj na trhu a rozpoznať a rýchlo podchytiť nové výzvy a príležitosti;

  • posunúť sa na popredné miesto medzi slovenskými developermi a zaradiť do svojho portfólia naozaj výnimočné projekty väčšieho rozsahu a významu, ktoré skutočne zarezonujú na slovenskom realitnom trhu;

  • vybudovať si pevné miesto v potravinárskom priemysle na Slovensku a potvrdiť svoj štatút odborníka kladením dôrazu na kvalitu technológie, na výber odborného personálu a na vedu a výskum;

  • vybudovať veľké a kvalitné portfólio nájomných realít a prostredníctvom tejto aktivity rozšíriť svoju pôsobnosť za hranice Slovenska;

  • vybudovať si pevnú pozíciu na Kube a položiť základy dlhodobého pôsobenia Proxenty v karibskej oblasti, respektíve na americkom kontinente;

  • ak sa to ukáže ako vhodné a prospešné pre fungovanie skupiny Proxenta, rozšíriť licenciu obchodníka s cennými papiermi na licenciu banky.

Náš tím odborníkov

U nás si môžete byť istý osobným prístupom a každý klient komunikuje priamo so svojím brokerom. Spoznajte náš tím
odborníkov, ktorí vás radi oboznámia s celým procesom a vždy vám ochotne poradia.

PavolKožík

Generálny riaditeľ a majiteľ skupiny Proxenta

Mgr. RenataDomčeková

Senior Investment Broker

BarboraKramplová

Senior Investment Broker

PhDr. AdrianaPukan Gallaiová

Senior Investment Broker

RomanBorčin

Senior Investment Broker

Spoznajte celý tím

PROXENTA Week

Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

Produktová zóna

Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

Chcem vedieť viac

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!