Články

Proxenta oficiálne potvrdila záujem o ďalšie investície na Kube

V stredu, 24.11.2021, podpísal Pavol Kožík, majiteľ a generálny riaditeľ investičnej skupiny Proxenta, predbežnú zmluvu (Carta de Intención/Letter of Intent), ktorou deklaroval záujem Proxenty o ďalšie investície na Kube. Za kubánsku stranu podpísal dokument prezident štátnej spoločnosti Coralsa, Nelson Arias. Stretnutie sa uskutočnilo na pôde ministerstva potravinárstva v kubánskej Havane a zúčastnil sa ho aj slovenský veľvyslanec na Kube Ing. Roman Hošták.

Prečítať si viac
Pandémia mení realitný trh. Namiesto kancelárií vznikajú byty

Kým home office bol ešte pred krízou považovaný za benefit, teraz podľa Národnej banky Slovenska môže robiť prácu z domu natrvalo až 30 percent Slovákov. V Bratislavskom kraji je to dokonca až 54 percent. Pre poskytovateľov kancelárskych priestorov z toho vyplýva zásadná otázka. Ako veľmi sa zmení dopyt po kanceláriách?

Prečítať si viac
Pracovná cesta Pavla Kožíka na Kube, november 2021

V polovici novembra odletel Pavol Kožík, generálny riaditeľ a majiteľ investičnej skupiny Proxenta, opäť na Kubu. V poradí tretia pracovná cesta na Kubu v tomto roku je zároveň posledná pred plánovaným spustením výroby v slovensko-kubánskom závode na cukrovinky Proxcor. Svoj pracovný program či výsledky rokovaní, ako aj rôzne postrehy a zaujímavosti, bude opäť zdieľať s nami prostredníctvom videí alebo fotografií.

Prečítať si viac
Aké sú výhody kolektívneho investovania?

Už v minulosti sme viackrát pripomínali, že pri investovaní je potrebné budovať si diverzifikované portfólio. Každý investor by mal mať svoje portfólio dostatočne pestré, aby v rámci neho optimálne rozložil investičné riziko a aby maximalizoval šancu na zaujímavý výnos. Preto vznikli fondy a kolektívne investovanie. Vďaka nim môžu investori aj s menšími sumami investovať kvalitne.

Prečítať si viac
Pandémia zvýšila záujem ľudí o zelené investície

Byť "zelený" je "in" a to platí aj pri investovaní. V západnej Európe sú fondy, ktoré majú aktíva v obnoviteľných zdrojoch, veľmi vyhľadávané. Peniaze v nich má zainvestované každý 15-ty Nemec. Zelené fondy dnes predstavujú 15 percent investičného segmentu Európy, avšak v najbližších piatich rokoch by sa tento segment mal rozšíriť až na 57 percent.

Prečítať si viac
Trend: Slovensko-kubánsky Proxcor stavil na monopolnú výrobu cukroviniek

Vláda komunistickej Kuby s vyše 11 miliónmi obyvateľov potrebuje masívny reštart domácej ekonomiky. Okrem desiatok rokov trvajúcej tvrdej americkej ekonomickej blokády, ukončenia pomoci zo spriateleného tzv. socialistického východného bloku, ju poznačila aj pandémia koronavírusu a straty v turizme. Jednou z ciest ako dostať krajinu von z dlhodobo nepriaznivej situácie sú zahraničné investície.

Prečítať si viac
týždeň.sk: Ako rastúca inflácia ovplyvňuje ceny nehnuteľností?

Za posledné roky zažívame aj v dôsledku pandémie najväčšiu infláciu. S ňou súvisí aj nárast cien nehnuteľností a iných aktív na trhu. Ako sú na tom Slováci a koľko peňazí majú na bežných účtoch v bankách? Dočkáme sa ďalšieho zdražovania nehnuteľností alebo budeme bývať lacnejšie? Aj na to odpovedá Marián Viskupič, predseda parlamentného výboru pre […]

Prečítať si viac
novostavby.sk: Bývanie v dosahu lesov Devínskej Kobyly prinesie Stockerka

Investičná skupina Proxenta pracuje na bratislavskom projekte, ktorý na rozdiel od väčšinovej časti jej developerského portfólia nevzniká priamo v centre. Stockerka má podporiť rozvoj na severozápade hlavného mesta, vyrastie v Devínskej Novej Vsi, kam prinesie bývanie a vybavenosť. Výstavba by mohla začať budúci rok, práve prebieha územné konanie.

Prečítať si viac
Nájomné byty v nedohľadne, mladí musia šetriť a investovať

Mladí Slováci do 30 rokov túžia po vlastnom bývaní. A to i napriek tomu, že mnohí z nich aj v dospelosti zostávajú bývať so svojimi rodičmi v spoločnej domácnosti, pretože ich príjmy a iné dôvody im neumožňujú zabezpečiť si vlastnú strechu nad hlavou. Vlastniť nehnuteľnosť chce viac než 70 percent z nich. Vo väčších mestách sa obzerajú najmä po menších bytoch, a v menších mestách si, naopak, kupujú byty väčšie.

Prečítať si viac

PROXENTA Week

Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

Produktová zóna

Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

Chcem vedieť viac

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!