Články

Pavol Kožík: Klient si rád reálne pozrie to, do čoho investuje

Bankoví klienti si už zvykli na pocit istoty, ktorý im dáva štátna garancia vkladov a to až do výšky 100-tisíc eur. Netýka sa to len Slovenska. Krajiny EÚ po kríze zjednotili podmienky garancie vkladov. Je však rozdiel, či investujete cez slovenskú alebo zahraničnú firmu. Čo pre investorov znamená, ak sprostredkovateľská spoločnosť podniká na zahraničných trhoch?

Prečítať si viac
Podmienky na získanie licencie obchodníka s cennými papiermi sú náročné

Aktuálne má platné povolenie na výkon činnosti obchodníka s cennými papiermi na Slovensku 31 subjektov alebo pobočiek zahraničných subjektov. Nároky, ktoré musí obchodník s cennými papiermi spĺňať na získanie povolenia od Národnej banky Slovenska sú vysoké. Čo musí firma preukázať Národnej banke Slovenska, aby dostala povolenie na výkon činnosti?

Prečítať si viac
Zlato je ideálne na diverzifikáciu investičného portfólia

Zlato počas koronakrízy prekonalo svoje maximá. Stalo sa prvou voľbou mnohých ustráchaných investorov. Aký osud ho však čaká teraz, keď je odznenie krízy na obzore? Má zlato stále miesto v portfóliách investorov? A platí to aj o diamantoch? Sú rovnako cenné ako zlato?

Prečítať si viac
Funkcia zlata v investičnom portfóliu

Fyzické zlato je špecifickým druhom investície. Neplynú z neho žiadne výnosy ako napríklad z dlhopisov v podobe kupónov, z akcií v podobe dividend alebo nehnuteľností vo forme nájomného. Viacerí odborníci preto upozorňujú, že zlato nie je investíciou v pravom zmysle slova. Akú funkciu plní zlato v investičnom portfóliu?

Prečítať si viac
Apartmány v tesnej blízkosti Prezidentského paláca sú už v predaji

Bratislava už niekoľko rokov zápasí s nedostatkom bytov. Ponuka je nízka a nové byty pribúdajú na trh len veľmi pomaly. Najkritickejšia situácia je v Starom Meste. Na masívnu výstavbu tu nie je priestor a situáciu komplikuje aj zastaraná legislatíva a zdĺhavé stavebné konania. Najnovší realitný projekt investičnej skupiny Proxenta je preto výnimočnou príležitosťou zaobstarať si nové bývanie v úplnom srdci hlavného mesta.

Prečítať si viac
Cenné papiere existujú už stovky rokov. Viete, kedy a kde vznikli?

Cenné papiere sú dôležitým nástrojom finančného trhu už stovky rokov. Za ich masívnym nástupom je najmä rozvoj kapitalizmu. Vďaka moderným technológiám je dnes obchodovanie na burze pre bežných ľudí dostupnejšie než kedykoľvek predtým. Kritici však upozorňujú, že prílev nových a neskúsených investorov môže zmeniť pravidlá obchodovania na burze.

Prečítať si viac
Cenné papiere: Prečo by ste sa mali o ne zaujímať?

Cenné papiere u Slovákov ešte stále evokujú niečo vzdialené. Niečo, čo je len pre vyvolených, ale bežného človeka zaujímať nemusí. Vývoj na kapitálových trhoch však veľmi úzko súvisí s mnohými oblasťami života, ktoré sa priamo dotýkajú mnohých z nás. Napriek tomu o cenných papieroch toho väčšina Slovákov vie pomerne málo.

Prečítať si viac
Dobré správy na TA3: Záchranka oslavuje prvé narodeniny

Superfood tyčinka Záchranka už rok pomáha ľuďom nasadeným v prvej línii boja s koronavírusom. Vznikla počas prvej vlny pandémie ako pomoc pre lekárov a záchranné zložky. Za rok sa k nim dostalo už viac ako 240 000 kusov tyčinky Záchranka a aj tisícky respirátorov, ktoré sa nakúpili zo zisku z jej predaja.

Prečítať si viac
TREND Prime: Akú Bratislavu by ste chceli vidieť v roku 2030? (anketa)

S touto otázkou oslovil Trend viacerých významných bratislavských architektov, developerov, predstaviteľov samosprávy aj záujmových združení. Medzi opýtanými bol aj Pavol Kožík, majiteľ a generálny riaditeľ skupiny Proxenta. Akú Bratislavu v architektonickej a urbanistickej oblasti by chcel v roku 2030 vidieť on?

Prečítať si viac

PROXENTA Week

Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

Produktová zóna

Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

Chcem vedieť viac

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!