Články

Prehliadka komplexu Tabáň v Nitre

Polyfunkčný objekt Tabáň V Nitre je od marca právoplatne skolaudovaný. K novým majiteľom sa tak postupne dostávajú byty v najväčšom rezidenčnom komplexe v centre krajského mesta, za ktorého výstavbou stojí investičná skupina Proxenta. Tabáň do samotného srdca Nitry priniesol sedem nadzemných a dve podzemné podlažia. Komplex tvorí 264 nových bytov a apartmánov, 28 obchodných priestorov […]

Prečítať si viac
Do portfólia Proxenty pribudol developerský projekt na Šancovej ulici v Bratislave

Investičná skupina Proxenta získala do svojho portfólia ďalší developerský projekt. Tentokrát na Šancovej ulici v Bratislave v blízkosti bratislavskej Hlavnej stanice. Pozemok, na ktorom tento obytný komplex vyrastie patrí do časti Staré Mesto.  Nový developerský projekt tvorí uličnú čiaru pozdĺž Šancovej ulice, na priestore parkoviska a bývalých potravín a uzatvára tak v súčasnosti otvorený blok okolitých budov. […]

Prečítať si viac
Proxenta po prvýkrát medzi najväčšími slovenskými developermi

The Slovak Spectator zostavil rebríček najväčších developerov v kategóriách kancelárske projekty, bývanie, obchodné priestory a priemyselné nehnuteľnosti. Investičná skupina Proxenta sa v rebríčku najväčších rezidenčných developerov umiestnila na atraktívnom siedmom mieste. „Pandemický rok poznačil trh nedostatkom pracovníkov aj niektorých stavebných materiálov a významne ovplyvnil aj dĺžku povoľovacích konaní. Napriek tomu som veľmi rád, že sa nám práve v tomto období […]

Prečítať si viac
Bývalý minister Mihál: Štátne dôchodky budú, otázna je ich výška

Slovenská populácia starne. Sporenie na dôchodok je preto čoraz dôležitejšie. Dôchodkový systém bude v budúcnosti čeliť dvom nepriaznivým demografickým trendom. Bude to úbytok počtu aktívnej populácie a starnutie obyvateľstva. Ako to teda vyzerá s našimi budúcimi dôchodkami? Bude na ne v štátnej kase dosť peňazí?

Prečítať si viac
Ako sa pripraviť na dôchodok?

Dôchodok je časť života, ktorú podvedome v mysli odkladáme. Často na neho začneme myslieť až príliš neskoro. Výsledkom je, že sa nedokážeme dostatočne finančne pripraviť. Ešte stále sme totiž zvyknutí, že na dôchodku sa o nás postará štát. Ako vyzerá dôchodkový systém na Slovensku teraz a aké zmeny ho vplyvom demografie neodvratne čakajú?

Prečítať si viac
Pracovná cesta Pavla Kožíka na Kube, jún 2021

4. júna 2021 odletel Pavol Kožík, v sprievode ďalších kolegov, na pracovnú cestu na Kubu. Po absolvovaní povinnej karantény je ich program opäť veľmi nabitý. Denne absolvujú množstvo stretnutí na rôznych úrovniach, o ktorých vás budú informovať prostredníctvom videí či fotografií.

Prečítať si viac
Novostavby.sk: Z kancelárií v centre Bratislavy budú originálne apartmány

Predpokladom živého mestského prostredia je udržiavaná zástavba s dobre namiešanou zmeskou funkcií. Ako veľmi žiaduca sa pochopiteľne javí svižná transformácia objektov, ktoré neplnia, alebo nedokážu plnohodnotne plniť svoj pôvodný účel. Do premeny staršej administratívnej budovy sa pustila i investičná skupina Proxenta a v centre Bratislavy vytvára originálne apartmány.

Prečítať si viac
Analytik Púchly: Pandémia je stále nepredvídateľná, je dobré, že máme rezervu

Pandémia koronavírusu tvrdo zasiahla aj slovenský rozpočet a jeho plánovanie. Výdavky rezort financií odzrkadlil v novele štátneho rozpočtu. Navýšil ho o takmer štyri miliardy eur. Nezaobišlo sa to ale bez problémov. Proti sa postavila koaličná SaS a na poplach bili aj odborníci. Vyrovnaný rozpočet sa nám čoraz viac vzďaľuje.

Prečítať si viac
Ako dostať rodinný rozpočet pod kontrolu?

Prieskumy hovoria, že Slováci majú v zvládaní rodinných financií značné medzery. Nie je to pritom len otázka výšky príjmov, ale aj štruktúry výdavkov. Aké pravidlá by sme mali pri manažovaní rodinného rozpočtu používať?

Prečítať si viac
V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj

V absolútnom centre mesta, v bezprostrednej blízkosti Prezidentského paláca, už niekoľko týždňov prebieha rozsiahla premena kancelárskej budovy na apartmánové bývanie. Po kompletnej rekonštrukcii budovy tu vznikne 37 štýlových apartmánov, ktoré zaujmú originálnymi prvkami a netradičnými dispozíciami. Lukratívna poloha láka kupujúcich, rezervovaná alebo predaná je už polovica z nich.

Prečítať si viac

PROXENTA Week

Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

Produktová zóna

Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

Chcem vedieť viac

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!