Články

Ako dostať rodinný rozpočet pod kontrolu?

Prieskumy hovoria, že Slováci majú v zvládaní rodinných financií značné medzery. Nie je to pritom len otázka výšky príjmov, ale aj štruktúry výdavkov. Aké pravidlá by sme mali pri manažovaní rodinného rozpočtu používať?

Prečítať si viac
Pracovná cesta Pavla Kožíka na Kube, jún 2021

4. júna 2021 odletel Pavol Kožík, v sprievode ďalších kolegov, na pracovnú cestu na Kubu. Po absolvovaní povinnej karantény je ich pobyt opäť veľmi nabitý. Denne absolvujú množstvo stretnutí na rôznych úrovniach, o ktorých vás budú informovať prostredníctvom videí či fotografií.

Prečítať si viac
V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj

V absolútnom centre mesta, v bezprostrednej blízkosti Prezidentského paláca, už niekoľko týždňov prebieha rozsiahla premena kancelárskej budovy na apartmánové bývanie. Po kompletnej rekonštrukcii budovy tu vznikne 37 štýlových apartmánov, ktoré zaujmú originálnymi prvkami a netradičnými dispozíciami. Lukratívna poloha láka kupujúcich, rezervovaná alebo predaná je už polovica z nich.

Prečítať si viac
Pavol Kožík na TA3: Bytov je málo a situácia bude ešte horšia

Ceny nehnuteľností prudko rastú. V minulom roku narástli o 12 percent, čo je najvyšší prírastok od krízového roku 2008. Na trhu sa preto objavili obavy z toho, že realitný trh sa odtrhol od reálnej ekonomiky. Teda, že sa nafukuje realitná bublina. Je bezpečné investovať do nehnuteľností pri dnešných cenách, alebo by bolo lepšie vyčkať na ich pokles?

Prečítať si viac
V čom spočíva služba riadenia investičného portfólia?

Jednou z mnohých otázok, ktorú si musí investor zodpovedať pri budovaní a správe svojho investičného portfólia je, či sa bude o svoje investičné portfólio starať sám, alebo využije odbornú službu riadenia portfólia. Čo môže klient očakávať, ak sa rozhodne túto službu využiť?

Prečítať si viac
Čo je investičná stratégia?

V najširšom zmysle slova je cieľom a zmyslom investovania vždy zhodnotiť voľné finančné prostriedky, čiže získať výnos. Ak ale chceme zadefinovať investičný cieľ konkrétneho investora, musíme to urobiť podrobnejšie. Keď poznáme presný investičný cieľ investora, môžeme spolu s ním vybrať vhodnú investičnú stratégiu.

Prečítať si viac
Podielové fondy verzus ETF: Aké sú medzi nimi rozdiely?

ETF fondy prežívajú svoje zlaté obdobie. Povesť o zaujímavých výnosoch a nižších poplatkoch sa rýchlo šíri aj medzi drobnými investormi. Tento finančný nástroj bol síce na začiatku určený najmä špecializovaným investorom, dnes, po troch dekádach od ich vzniku, už o nich hovorí aj široká verejnosť. Čo sú ETF fondy a pre koho je investovanie do nich vhodné?

Prečítať si viac
Ako funguje zložené úročenie?

Zložené úročenie je fenomén, ktorému je nutné porozumieť, ak chcete svoje financie dobre spravovať. Je to druh úročenia, pri ktorom sa neúročí len istina, ale aj úroky z predchádzajúceho obdobia. Podmienkou je, že s investíciou a jej zhodnotením počas celej doby nehýbeme, ale necháme ich pracovať.

Prečítať si viac

PROXENTA Week

Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

Produktová zóna

Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

Chcem vedieť viac

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!