Články

Ženy sú viac sporivé a peniaze si odkladajú na konkrétne ciele

Investovanie nie je iba doménou mužov, ale čoraz častejšie sa v ňom presadzujú aj ženy. A to celkom úspešne. Najnovšie čísla ukazujú, že ženy majú v priemere nasporených o šesť percent viac ako muži. Na sporiacich účtoch majú v priemere 2 000 eur. Až 95 percent žien si peniaze odkladá kvôli finančnej rezerve.

Prečítať si viac
Rekonštrukcia závodu na Kube mieri do finále (+ fotografie PRED a PO)

Pandémia miešala karty aj v roku 2021 a mnohé spoločnosti boli nútené operatívne prispôsobovať svoje fungovanie aj plány neustále sa meniacim podmienkam a nariadeniam. Inak to nebolo ani v kubánskom projekte, ktorý nie vždy postupoval želaným tempom. Napriek tomu kubánsky tím po celý rok vyvíjal maximálne úsilie na to, aby sa v továrni Proxcor spustila prvá fáza výroby ešte v tomto roku.

Prečítať si viac
ASB Špeciál: Developeri sa zhodujú: byty cenový strop ešte nedosiahli

Priemerná jednotková cena voľných novostavieb v druhom kvartáli tohto roka sa vyšplhala na 4 010 eur za štvorcový meter, čo je doposiaľ najvyššia zaznamenaná cena v Bratislave. Developeri sa napriek tomu zhodujú na tom, že cenový strop sme aj vďaka silnému dopytu po bytoch zďaleka nedosiahli. Tohtoročný nevídaný rast cien stavebných materiálov tomu len napomáha.

Prečítať si viac
Najhoršie, čo môžete so svojimi peniazmi urobiť, je nechať ich na účte

Slováci držia na bežných účtoch v bankách zhruba 70 % svojho majetku. Ide o 45 miliárd eur, ktoré sú každoročne okresávané infláciou. Možností ako investovať peniaze je pritom viacero. Za týmito nelichotivými štatistikami stojí nízka finančná gramotnosť Slovákov. Nedávny prieskum Eurostatu ukázal, že ľudia jednoducho nevedia o ponúkaných možnostiach.

Prečítať si viac
Sporenie nie je investovanie. Aký je medzi nimi rozdiel?

Každý, kto neminie všetky peniaze, ktoré zarobí, musí riešiť otázku, ako naložiť s prostriedkami, ktoré mu na konci mesiaca zostanú. Na výber má prakticky dve možnosti – môže si ušetrené peniaze odkladať na bežnom či termínovanom účte, alebo ich bude investovať.

Prečítať si viac
ASB: V centre Nitry vyrástol kompaktný blok. Atraktivitu Tabáňa zvyšuje vnútorné átrium

Polyfunkčný objekt Tabáň je novým rezidentským projektom v Nitre a zároveň najväčším rezidenčným komplexom v centre tohto krajského mesta. Polyfunkcia so siedmimi nadzemnými a dvomi podzemnými podlažiami priniesla na trh celkom 264 nových bytov a apartmánov, 28 obchodných priestorov a 359 parkovacích miest na dvoch podzemných podlažiach.

Prečítať si viac
Vynovená relácia Investujeme sa vracia na obrazovky TA3

Po letnej prestávke sa na obrazovky TA3 vracia relácia Investujeme. Tá prešla viacerými zmenami a moderátorskej taktovky sa chopila ekonomická a investičná analytička Lenka Buchláková. Relácia získa novú vizualitu a bude obohatená aj o infografiky a praktické informácie.

Prečítať si viac
Skupina Proxenta medzi nominovanými spoločnosťami v prestížnej súťaži ASB GALA 2021

Časopis ASB vyhlásil už 15. ročník súťaže ASB Gala 2021. Cieľom súťaže je vyzdvihnúť spoločnosti a osobnosti, ktoré sú prínosom pre slovenské stavebníctvo a architektúru, ale aj pre mestá a obce. Medzi nominované spoločnosti v kategórii ASB Developer roka v segmente rezidencie sa prebojovala aj investičná skupina Proxenta.

Prečítať si viac
Prehliadka komplexu Tabáň v Nitre

Polyfunkčný objekt Tabáň V Nitre je od marca právoplatne skolaudovaný. K novým majiteľom sa tak postupne dostávajú byty v najväčšom rezidenčnom komplexe v centre krajského mesta, za ktorého výstavbou stojí investičná skupina Proxenta. Tabáň do samotného srdca Nitry priniesol sedem nadzemných a dve podzemné podlažia. Komplex tvorí 264 nových bytov a apartmánov, 28 obchodných priestorov […]

Prečítať si viac

PROXENTA Week

Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

Produktová zóna

Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

Chcem vedieť viac

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!