Články

Nová tvár Slovníka investora je Martin Kubalík

Slovník investora, ktorý je pravidelnou súčasťou relácie Investujeme na TA3, dostal novú tvár. Po Renáte Domčekovej prebral štafetu finančný riaditeľ investičnej skupiny Proxenta Martin Kubalík. Divákov TA3 tak bude odteraz vzdelávať v otázkach investovania a priblíži im základné pojmy spojené s investíciami.   „Aktivity v oblasti finančného vzdelávania ma vždy zaujímali a bolo mojou ambíciou sa im venovať. Pri príchode do Proxenty to […]

Prečítať si viac
Odborník radí: Zvyšné peniaze nenechávajte na účte v banke

Ako sme na zvyšovanie inflácie pripravení? Mali by sme zmeniť svoje finančné návyky a byť viac finančne aktívni? Je inflácia oprávnene strašiakom sporiteľov a investorov? Krátka odpoveď znie, áno. Inflácia predstavuje prah, ktorý musia investori prekonať, aby ich peniaze začali reálne zarábať. Je však takáto dilema aktuálna aj dnes?

Prečítať si viac
Inflácia: Tichý požierač úspor

Inflácia znižuje hodnotu peňazí, ktoré máme na bankovom účte bez toho, aby to niekto videl. Pôsobí síce potichu a nebadane, no nemilosrdne. Ako je vôbec možné, že nám z účtu ubúdajú peniaze?

Prečítať si viac
Kožík: Návratnosť investície na Kube je 7 rokov, zmluvu máme na 25

Trh na Kube ešte nie je nasýtený, napriek tomu je naň ťažké preniknúť. Kubánske projekty ale ponúkajú vysoké výnosy, dokonca výrazne vyššie ako tie, ktoré investor dosiahne v Európe. Vyššie výnosy ale znamenajú aj vyššie riziko. O tom ako vyzerá investovanie na Kube hovorili na TA3 v relácii Investujeme generálny riaditeľ investičnej skupiny Proxenta Pavol Kožík a generálny riaditeľ spoločnosti PROXCOR Peter Ivančík.

Prečítať si viac
Hospodárske noviny: Byrokracia nahráva záujmu o kúpu investičných bytov

To, čo je na západe občas považované za prežitok a príťaž, Slováci stále považujú za nutnosť. Sedíme na druhej priečke v rebríčku krajín v počte obyvateľov, ktorí vlastnia nehnuteľnosť. Predbehli nás už iba Rumuni. Ponuka nehnuteľností však rapídne klesá. Najmä novostavieb je podľa realitného analytika Alexandra Krajňaka z kancelárie RE/MAX žalostne málo.

Prečítať si viac
JERGY talks – Pavol Kožík (podcast)

Pavol Kožík. Trpezlivý, predvídavý a učiaci sa rodák z Myjavy. Absolvent Ekonomickej univerzity v Bratislave. Pracoval ako burzový maklér, kde prešiel od základov až po riadenie vlastného tímu s desiatkami ľudí. V roku 2009 založil investičnú skupinu Proxenta. Odvtedy túto spoločnosť buduje a vedie z pozície majiteľa a riaditeľa.

Prečítať si viac
Namiesto kancelárií pribudnú v centre Bratislavy moderné apartmány

Vplyvom meniacich sa potrieb mesta a jeho obyvateľov strácajú mnohé budovy svoj pôvodný význam. Pod rukami šikovných architektov a developerov sa však môžu premeniť na budovy s novou funkciou. Príkladom môže byť aj pôvodne administratívna budova v absolútnom centre mesta, na nároží ulíc Vysoká a Nám. 1. mája. Po jej rekonštrukcii tu vznikne 37 unikátnych apartmánov.

Prečítať si viac
Proxenta v centre diania. Kuba sa otvára slovenským investorom

Kuba sa nám mení pred očami. Po desaťročiach končí éra spojená s menom Castro a Kuba sa otvára svetu a investorom. Dôkazom toho je aj projekt továrne na výrobu cukroviniek na Kube investičnej skupiny Proxenta. Práve o ňom bude v utorok o 27. apríla o 18.00 na TA3 v relácii Investujeme informovať generálny riaditeľ Proxenty Pavol Kožík.

Prečítať si viac

PROXENTA Week

Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

Produktová zóna

Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

Chcem vedieť viac

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!