Čítanie o investovaní

[vc_row][vc_column][vc_column_text]O investovaní sa dá veľmi veľa naučiť čítaním príbehov. Prehľad niektorých najznámejších kníh o investovaní prinášame v tomto článku.

Životopis investičného guru Warrena Buffetta

Všetko, čo ste chceli vedieť o živote legendy finančného sveta Alice Schroeder – Snehová guľa Kniha, ktorá sa v USA stala ihneď po svojom vydaní národným bestsellerom opisuje život jedného z najbohatších ľudí – Warrena Buffetta. Buffett v knihe otvorene rozpráva o svojom súkromí, aj keď si ho vždy pred médiami dôsledne strážil. Okrem Buffettovej spovede sa v knihe dočítate aj o výpovediach ľudí z jeho okolia – priateľov, detí a obchodných partnerov.

Preniknite do zákulisia Wall Street

Vynikajúci rozprávač príbehov Michael Lewis vás prevedie svetom Wall Street Michael Lewis – Klamárov Poker Jeden z najlepších biznis spisovateľov svojej generácie. Vo svojej knihe opisuje ako sa v polovici osemdesiatych rokov dostal na vrchol Wall Street ako obchodník vo firme Salomon Brothers. Kniha zahŕňa široké informácie o firmách, praktikách a kultúre obchodníkov z Wall Street v týchto rokoch. Išlo o dôležité obdobie v histórii Wall Street. Práve vtedy vďaka vládnej deregulácii začali vznikať z hypoték cenné papiere a firmy vytvárali rôzne desivé finančné produkty, ktoré umožňovali rozprávkovo ZBOHATNÚŤ.

Najlepšia kniha o investovaní všetkých čias

Odporúčame nadčasovú knihu o technikách investovania od „otca investovania“ Benjamin Graham – Inteligentný investor Benjamin Graham bol legendárny obchodník, ktorého volali aj „otec investovania“. Vyvinul množstvo techník pre relatívne bezpečné a úspešné investovanie, ktoré sa používajú dodnes. Buffett Benjamina Grahama označil ako osobu s druhým najväčším vplyvom na jeho život po jeho vlastnom otcovi. Dokonca po ňom pomenoval svoje dieťa. Túto knihu odporúča ako najlepšiu knihu o investovaní, ktorú kedy mal možnosť čítať.

Kniha o jednaní s ľuďmi overená časom

Vďaka tejto knihe sa zlepšia vaše vzťahy a budete účinnejšie komunikovať s ľuďmi Dale Carnegie – Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí je svetový bestseller, ktorého sa predalo viac ako 15 miliónov výtlačkov. Z knihy sa dozviete účinné techniky a zásady komunikácie a jednania s ľuďmi. Prvýkrát bola publikovaná v roku 1937, okamžite sa stala hitom, no ani dnes nestratila nič zo svojej aktuálnosti. Dale Carnegie bol naozajstný znalec ľudskej povahy a jeho knihy a kurzy pomohli mnohým obchodníkom, podnikateľom a vedúcim zamestnancom v zlepšení ich vzťahov v práci aj v súkromí.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Hľadáte bezpečné zhodnotenie úspor, alebo ste skúsený investor a rozmýšľate nad rozšírením portfólia? Ste na správnom mieste.

  PROXENTA Week

  Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

  Produktová zóna

  Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

  Chcem vedieť viac

  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!