Pavol Kožík na konferencii HN: Realitná bublina neexistuje

Generálny riaditeľ investičnej skupiny Proxenta Pavol Kožík bol hosťom konferencie Hospodárskych novín s názvom “Je správny čas investovať na realitnom trhu?”.  

Hneď na úvod účastníci konferencie, ktorými okrem Pavla Kožíka boli Juraj Bartoš zo Štátneho fondu rozvoja bývania a Alexander Krajňak z realitnej kancelárie RE/MAX, otvorili hlavnú tému konferencie. „Nemôže byť ideálnejšia doba na investovanie do realít ako je v súčasnosti. Dnes je len v hlavnom meste dopyt po 10 000 nových bytoch. V roku 2019 magistrát Bratislavy schválil 3050 bytov a v roku  2020 to bolo ani nie 2000 bytov. A dá sa očakávať, že v roku 2021 to bude ešte menej. Vďaka faktoru lacných hypoték narastá dopyt, pretože je dlhodobo neuspokojený apetít po kúpe bytu,” vysvetľuje Pavol Kožík.   

Po otázke od divákov sa na pretras dostala aj téma tzv. “realitnej bubliny” a či nám nehrozí jej príchod. Podľa Kožíka ide o terminus technicus prevzatý z 90-tych rokov. „Do dnešnej doby je však absolútne nepoužiteľný.  Čas, ktorý teraz žijeme najmä v hlavnom meste, nemá s realitnou bublinou nič spoločné. Realitná bublina neexistuje. Byty budú drahšie a dopyt po nich bude väčší,” vysvetľuje Kožík.  

Na konferencii Hospodárskych novín hostia okrem iného rozoberali aj tieto témy:  

 • Ako sa pandémia podpísala na developerskom trhu a v biznise s realitami. 
 • Odborníci hodnotia plány na výstavbu nájomných bytov.  
 • Súčasné trendy medzi kupujúcimi  
 • Ako sa za posledné roky zmenil developerský sektor 
 • Zmena kancelárskych priestorov na byty a apartmány 
 • V akej lokalite sa oplatí kúpiť investičný byt 

Záznam z konferencie si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

Hľadáte bezpečné zhodnotenie úspor, alebo ste skúsený investor a rozmýšľate nad rozšírením portfólia? Ste na správnom mieste.

  PROXENTA Week

  Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

  Produktová zóna

  Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

  Chcem vedieť viac

  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!