Články

Odborník radí: Zvyšné peniaze nenechávajte na účte v banke

Ako sme na zvyšovanie inflácie pripravení? Mali by sme zmeniť svoje finančné návyky a byť viac finančne aktívni? Je inflácia oprávnene strašiakom sporiteľov a investorov? Krátka odpoveď znie, áno. Inflácia predstavuje prah, ktorý musia investori prekonať, aby ich peniaze začali reálne zarábať. Je však takáto dilema aktuálna aj dnes?

Prečítať si viac
Kožík: Návratnosť investície na Kube je 7 rokov, zmluvu máme na 25

Trh na Kube ešte nie je nasýtený, napriek tomu je naň ťažké preniknúť. Kubánske projekty ale ponúkajú vysoké výnosy, dokonca výrazne vyššie ako tie, ktoré investor dosiahne v Európe. Vyššie výnosy ale znamenajú aj vyššie riziko. O tom ako vyzerá investovanie na Kube hovorili na TA3 v relácii Investujeme generálny riaditeľ investičnej skupiny Proxenta Pavol Kožík a generálny riaditeľ spoločnosti PROXCOR Peter Ivančík.

Prečítať si viac
Vyhliadky sú optimistické, ale nad krízou sme zatiaľ nevyhrali

Ekonomika Slovenska sa v dôsledku pandémie vlani prepadla o 5,2 percenta. Išlo o prvý pokles od finančnej krízy z roku 2008. Vtedy hospodárstvo zaznamenalo pokles o 5,5 percenta. Koronakríza už trvá viac ako rok. Z udalosti, ktorá prišla nečakane, sa tak stal dlhodobý problém. Čoraz viac sa preto vynárajú otázky, kedy a ako sa ekonomika dokáže z krízy spamätať.

Prečítať si viac
Balgová: Hodnota bytov v centre bude vždy rásť

Kým home office bol ešte pred krízou považovaný za benefit, teraz podľa NBS môže robiť prácu z domu natrvalo až 30 percent Slovákov. O tom, aké zmeny spôsobí pandémia na realitnom trhu a ako sa s nimi vysporiadajú developeri a urbanisti sa v relácii Investujeme rozprávali výkonný riaditeľ Inštitútu urbánneho rozvoja Juraj Suchánek a riaditeľka marketingu a PR investičnej skupiny Proxenta Monika Balgová.

Prečítať si viac
Pavol Kožík: Klient si rád reálne pozrie to, do čoho investuje

Bankoví klienti si už zvykli na pocit istoty, ktorý im dáva štátna garancia vkladov a to až do výšky 100-tisíc eur. Netýka sa to len Slovenska. Krajiny EÚ po kríze zjednotili podmienky garancie vkladov. Pri investíciách zatiaľ zjednotenie pravidiel v rámci EU neprebehlo. Investori by si preto mali dávať pozor, prostredníctvom koho investujú.

Prečítať si viac
Zlato je ideálne na diverzifikáciu investičného portfólia

Zlato počas koronakrízy prekonalo svoje maximá. Stalo sa prvou voľbou mnohých ustráchaných investorov. Aký osud ho však čaká teraz, keď je odznenie krízy na obzore? Má zlato stále miesto v portfóliách investorov? A platí to aj o diamantoch? Sú rovnako cenné ako zlato?

Prečítať si viac
Cenné papiere existujú už stovky rokov. Viete, kedy a kde vznikli?

Cenné papiere sú dôležitým nástrojom finančného trhu už stovky rokov. Za ich masívnym nástupom je najmä rozvoj kapitalizmu. Vďaka moderným technológiám je dnes obchodovanie na burze pre bežných ľudí dostupnejšie než kedykoľvek predtým. Kritici však upozorňujú, že prílev nových a neskúsených investorov môže zmeniť pravidlá obchodovania na burze.

Prečítať si viac
Veľké porovnanie finančných nástrojov: Akcie vs. dlhopisy

Finančné operácie robia vrásky na čele väčšine z nás. Pre mnohých ľudí ide o niečo abstraktné a vzdialené. Nevedia napríklad, aký je rozdiel medzi akciami a dlhopismi. V relácii Investujeme sa na túto tému rozprávali finančný expert Ekonomickej univerzity v Bratislave Pavel Škriniar a riaditeľ privátneho bankovníctva a prokurista J&T Banky Ondrej Segeč.

Prečítať si viac
Recept ako zbohatnúť? Nechajte svoje peniaze pracovať

Jedno percento najbohatších ľudí sveta vlastní až 44 percent celkového svetového bohatstva. Na druhej strane, ľudia s majetkom do 10-tisíc dolárov, ktorých je na svete 57 percent, vlastnia len 2 percentá. Čím to je, že nožnice medzi najchudobnejšími a najbohatšími ľuďmi sveta sa čoraz viac otvárajú? Čo spôsobuje odlišné tempo rastu bohatstva?

Prečítať si viac
Dobrí finanční sprostredkovatelia si vychovávajú klientov

Povolanie finančných poradcov sa v minulosti netešilo veľkej obľube. Predstavitelia tohto odvetvia si však prešli kus cesty. Ich kredit sa zlepšuje a dnes chcú byť vnímaní najmä ako profesionáli a solídni obchodní partneri. O tejto téme moderátori relácie Investujeme diskutovali s Andreou Kasanickou Strakovou, riaditeľkou tímu Partners Group SK a Ivanom Sedílekom, obchodným riaditeľom Broker Consulting.

Prečítať si viac

PROXENTA Week

Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

Produktová zóna

Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

Chcem vedieť viac

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!