Články

Sťažnosti spotrebiteľov finančných produktov rieši na Slovensku NBS

Nejednému z nás sa stalo, že sme boli sklamaní z reakcie finančnej inštitúcie, či už išlo o banku, poisťovňu alebo finančného sprostredkovateľa. Často nás prekvapia napríklad skryté poplatky, či sklame nízke odškodnenie poisťovne po dopravnej nehode. Radi by sme sa obrátili na niekoho, kto by zjednal nápravu, no nevieme na koho.

Prečítať si viac
Bitcoin: Investícia v pravom zmysle slova alebo špekulácia?

Bitcoin začal svoju cestu pred viac ako desaťročím snahou vytvoriť nezávislú menu, teda takú, ktorú by nemohli ovplyvňovať ani politici ani centrálne banky. Medzičasom sa z blockchainovej technológie stala investičná lahôdka. Pozrite si, akú budúcnosť Bitcoinu predpovedajú hostia relácie Investujeme na TA3.

Prečítať si viac
Vladimír Baláž: Slováci nie sú konzervatívnejší ako iné národy

K financiám sa ako národ staviame stále veľmi konzervatívne. Je to skôr opatrnosťou, alebo nevedomosťou? Podľa najnovších čísel Národnej banky Slovenska majú Slováci na bankových účtoch uložených až 40 miliárd eur. A to aj napriek tomu, že im nič nezarábajú.

Prečítať si viac
Smutný príbeh bratislavskej burzy

Bratislavská burza s cennými papiermi neplní svoju úlohu. Objem obchodov s cennými papiermi tu neustále klesá. Vlani to bolo 192 mil. eur, čo je o 19 percent menej ako pred rokom. Ešte v roku 2006 sa tu pritom zobchodovali cenné papiere za 26,8 mld. eur.

Prečítať si viac
Pri investovaní si treba dávať pozor na dane

Málokto z drobných investorov si uvedomuje, že aj finančné investície sú zaťažené daňovou povinnosťou. Znamená to, že z výnosov a z predaja cenných papierov je treba zaplatiť daň z príjmu. Nepriznanie príjmov a nezaplatenie daní sa za určitých okolností dokonca považuje za trestný čin. Na dane si preto treba dávať pozor aj pri investovaní.

Prečítať si viac
Palenčár na TA3: Na trhu zostali renomovaní developeri

Pokračujúci rast cien nehnuteľností aj počas krízy spôsobenej pandémiou a predpoklady vývoja v nadchádzajúcom roku boli témou nového dielu relácie televízie TA3 Investujeme. O vývoji v realitnom sektore v štúdiu diskutovali Ján Palenčár z Národnej asociácie realitných kancelárií a Róbert Pukalovič, partner v realitnej kancelárii Mikelssen.

Prečítať si viac
Kožík na TA3: Ľudia na Slovensku zažívajú druhú krízu a už sú pripravení

Témou nového dielu relácie televízie TA3 Investujeme bola finančná kríza, ktorú spôsobila pandémia koronavírusu COVID-19, a jej dôsledky na slovenskú ekonomiku aj investičné príležitosti. V prvej časti relácie krízu zhodnotili analytik Martin Vlachynský a generálny riaditeľ investičnej skupiny Proxenta Pavol Kožík.

Prečítať si viac
Relácia televízie TA3: Investujeme

Televízia TA3 zaradila od 22. decembra 2020 do programovej štruktúry novú reláciu s názvom Investujeme, ktorá je zameraná na finančné a ekonomické témy. Ambíciou relácie je okrem aktuálneho diania prinášať divákom aj servisné informácie, keďže podľa posledných štúdií sa v oblasti investícií orientuje len jeden z desiatich ľudí. V relácii uvidíte každý týždeň rozličných odborníkov z oblasti investovania, vrátane našich […]

Prečítať si viac

PROXENTA Week

Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

Produktová zóna

Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

Chcem vedieť viac

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!