Články

Novostavby.sk: Z kancelárií v centre Bratislavy budú originálne apartmány

Predpokladom živého mestského prostredia je udržiavaná zástavba s dobre namiešanou zmeskou funkcií. Ako veľmi žiaduca sa pochopiteľne javí svižná transformácia objektov, ktoré neplnia, alebo nedokážu plnohodnotne plniť svoj pôvodný účel. Do premeny staršej administratívnej budovy sa pustila i investičná skupina Proxenta a v centre Bratislavy vytvára originálne apartmány.

Prečítať si viac
Aktuality.sk: Vystupujeme z projektov, ktorých investičný cyklus sa končí a pripravujeme nové

Proxenta aktuálne vystupuje zo štyroch maturujúcich projektov. Bude to znamenať prísun likvidity, ktorú spoločnosť plánuje opäť investovať. V hre sú preto nové výzvy a nové odvetvia. O plánoch Proxenty sa rozprávame s jej šéfom a majiteľom Pavlom Kožíkom.

Prečítať si viac
Hospodárske noviny: Byrokracia nahráva záujmu o kúpu investičných bytov

To, čo je na západe občas považované za prežitok a príťaž, Slováci stále považujú za nutnosť. Sedíme na druhej priečke v rebríčku krajín v počte obyvateľov, ktorí vlastnia nehnuteľnosť. Predbehli nás už iba Rumuni. Ponuka nehnuteľností však rapídne klesá. Najmä novostavieb je podľa realitného analytika Alexandra Krajňaka z kancelárie RE/MAX žalostne málo.

Prečítať si viac
JERGY talks – Pavol Kožík (podcast)

Pavol Kožík. Trpezlivý, predvídavý a učiaci sa rodák z Myjavy. Absolvent Ekonomickej univerzity v Bratislave. Pracoval ako burzový maklér, kde prešiel od základov až po riadenie vlastného tímu s desiatkami ľudí. V roku 2009 založil investičnú skupinu Proxenta. Odvtedy túto spoločnosť buduje a vedie z pozície majiteľa a riaditeľa.

Prečítať si viac
Hospodárske noviny: Z investičných možností sú najlepšie dvojizbové byty

Pre developerov začína byť zaujímavé Záhorie. Má potenciál vzhľadom na svoju polohu v blízkosti novej štvrte Bory, ktorá sa dynamicky rozvíja, hovorí generálny riaditeľ skupiny Proxenta Pavol Kožík.

Prečítať si viac
TREND Prime: Akú Bratislavu by ste chceli vidieť v roku 2030? (anketa)

S touto otázkou oslovil Trend viacerých významných bratislavských architektov, developerov, predstaviteľov samosprávy aj záujmových združení. Medzi opýtanými bol aj Pavol Kožík, majiteľ a generálny riaditeľ skupiny Proxenta. Akú Bratislavu v architektonickej a urbanistickej oblasti by chcel v roku 2030 vidieť on?

Prečítať si viac
TREND Prime: Kto dnes stavia Bratislavu a kto je lídrom medzi najväčšími

Development v Bratislave vytvoril dostatočný priestor pre firmy a podnikateľov, ktorí v metropole videli príležitosť. Napriek tomu, že sa v niektorých častiach stretávajú novšie spoločnosti s tými etablovanými, bratislavskému developmentu dominuje niekoľko najväčších.

Prečítať si viac
noizz.sk: Slováci vymysleli super tyčinku pre ľudí v prvej línii, má unikátne benefity pre zdravie

Zdravotníci nachádzajúci sa v prvej línii boja proti koronavírusu sú často dlhé hodiny v overaloch, s rúškami a štítmi na tvári, pričom pomaly nemajú čas na návštevu toalety, nie ešte na pohodlný obed pozostávajúci z kompletného menu. Práve táto situácia bola inšpiráciou k vytvoreniu tyčinky, ktorá im poskytne všetky potrebné nutričné hodnoty a zároveň zlepší odolnosť organizmu voči vírusovým ochoreniam.

Prečítať si viac
Po kauze Arca sú investori na trhu obozretnejší, viac sa zaujímajú o informácie k dlhopisom

Po prepuknutí problémov skupiny Arca sú investori na trhu viac obozretní pri investovaní do podnikových dlhopisov. Podľa hovorcu Národnej banky Slovenska Petra Majera sa intenzívnejšie na túto oblasť pýtajú. Zároveň emitenti viac zvažujú financovanie týmto spôsobom.

Prečítať si viac

PROXENTA Week

Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

Produktová zóna

Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

Chcem vedieť viac

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!