Články

Pravda: Investovať sa dá aj do nehnuteľností. Zisk môže byť až 40 percent za 5 rokov

Inflácia je nepriateľom našich peňazí. Držať veľkú hotovosť na bežnom účte je chybou. Jednou z možností je aj investícia do nehnuteľností. Pavol Kožík, majiteľ a generálny riaditeľ skupiny Proxenta, bol hosťom v relácii Ide o peniaze.

Prečítať si viac
ASB: Nové projekty Developera roka v Bratislave

Investičná skupina Proxenta si upevnila svoje miesto na slovenskom developerskom trhu. Po tom, čo bola zaradená medzi TOP 7 rezidenčných developerov podľa The Slovak Spectator, získala aj ocenenie Developer roka v hlasovaní verejnosti magazínu asb.sk. Tieto úspechy podčiarkuje Proxenta aj prípravou dvoch úplne nových projektov v Bratislave.

Prečítať si viac
Novostavby.sk: Nevyužitá plocha na Šancovej ožije novou náplňou, stavať bude Proxenta

Investičná skupina Proxenta posilňuje svoje developerské pozície v centrálnych polohách Bratislavy. Po objektoch okolo Námestia 1. mája zahŕňajúcich Weinhauer, Rezidenciu Kesselbauer, pripravovanú Vilu Bielu a prestavbu staršej administratívy na apartmánový komplex pomenovaný BLoKK, rozšíri svoje portfólio o ďalšiu staromestskú realizáciu.

Prečítať si viac
ASB Špeciál: Developeri sa zhodujú: byty cenový strop ešte nedosiahli

Priemerná jednotková cena voľných novostavieb v druhom kvartáli tohto roka sa vyšplhala na 4 010 eur za štvorcový meter, čo je doposiaľ najvyššia zaznamenaná cena v Bratislave. Developeri sa napriek tomu zhodujú na tom, že cenový strop sme aj vďaka silnému dopytu po bytoch zďaleka nedosiahli. Tohtoročný nevídaný rast cien stavebných materiálov tomu len napomáha.

Prečítať si viac
ASB: V centre Nitry vyrástol kompaktný blok. Atraktivitu Tabáňa zvyšuje vnútorné átrium

Polyfunkčný objekt Tabáň je novým rezidentským projektom v Nitre a zároveň najväčším rezidenčným komplexom v centre tohto krajského mesta. Polyfunkcia so siedmimi nadzemnými a dvomi podzemnými podlažiami priniesla na trh celkom 264 nových bytov a apartmánov, 28 obchodných priestorov a 359 parkovacích miest na dvoch podzemných podlažiach.

Prečítať si viac
Prehliadka komplexu Tabáň v Nitre

Polyfunkčný objekt Tabáň V Nitre je od marca právoplatne skolaudovaný. K novým majiteľom sa tak postupne dostávajú byty v najväčšom rezidenčnom komplexe v centre krajského mesta, za ktorého výstavbou stojí investičná skupina Proxenta. Tabáň do samotného srdca Nitry priniesol sedem nadzemných a dve podzemné podlažia. Komplex tvorí 264 nových bytov a apartmánov, 28 obchodných priestorov […]

Prečítať si viac
Novostavby.sk: Z kancelárií v centre Bratislavy budú originálne apartmány

Predpokladom živého mestského prostredia je udržiavaná zástavba s dobre namiešanou zmeskou funkcií. Ako veľmi žiaduca sa pochopiteľne javí svižná transformácia objektov, ktoré neplnia, alebo nedokážu plnohodnotne plniť svoj pôvodný účel. Do premeny staršej administratívnej budovy sa pustila i investičná skupina Proxenta a v centre Bratislavy vytvára originálne apartmány.

Prečítať si viac
Aktuality.sk: Vystupujeme z projektov, ktorých investičný cyklus sa končí a pripravujeme nové

Proxenta aktuálne vystupuje zo štyroch maturujúcich projektov. Bude to znamenať prísun likvidity, ktorú spoločnosť plánuje opäť investovať. V hre sú preto nové výzvy a nové odvetvia. O plánoch Proxenty sa rozprávame s jej šéfom a majiteľom Pavlom Kožíkom.

Prečítať si viac
Hospodárske noviny: Byrokracia nahráva záujmu o kúpu investičných bytov

To, čo je na západe občas považované za prežitok a príťaž, Slováci stále považujú za nutnosť. Sedíme na druhej priečke v rebríčku krajín v počte obyvateľov, ktorí vlastnia nehnuteľnosť. Predbehli nás už iba Rumuni. Ponuka nehnuteľností však rapídne klesá. Najmä novostavieb je podľa realitného analytika Alexandra Krajňaka z kancelárie RE/MAX žalostne málo.

Prečítať si viac
JERGY talks – Pavol Kožík (podcast)

Pavol Kožík. Trpezlivý, predvídavý a učiaci sa rodák z Myjavy. Absolvent Ekonomickej univerzity v Bratislave. Pracoval ako burzový maklér, kde prešiel od základov až po riadenie vlastného tímu s desiatkami ľudí. V roku 2009 založil investičnú skupinu Proxenta. Odvtedy túto spoločnosť buduje a vedie z pozície majiteľa a riaditeľa.

Prečítať si viac

PROXENTA Week

Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

Produktová zóna

Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

Chcem vedieť viac

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!