Články

Hospodárske noviny: Byrokracia nahráva záujmu o kúpu investičných bytov

To, čo je na západe občas považované za prežitok a príťaž, Slováci stále považujú za nutnosť. Sedíme na druhej priečke v rebríčku krajín v počte obyvateľov, ktorí vlastnia nehnuteľnosť. Predbehli nás už iba Rumuni. Ponuka nehnuteľností však rapídne klesá. Najmä novostavieb je podľa realitného analytika Alexandra Krajňaka z kancelárie RE/MAX žalostne málo.

Prečítať si viac
Hospodárske noviny: Z investičných možností sú najlepšie dvojizbové byty

Pre developerov začína byť zaujímavé Záhorie. Má potenciál vzhľadom na svoju polohu v blízkosti novej štvrte Bory, ktorá sa dynamicky rozvíja, hovorí generálny riaditeľ skupiny Proxenta Pavol Kožík.

Prečítať si viac
TREND Prime: Akú Bratislavu by ste chceli vidieť v roku 2030? (anketa)

S touto otázkou oslovil Trend viacerých významných bratislavských architektov, developerov, predstaviteľov samosprávy aj záujmových združení. Medzi opýtanými bol aj Pavol Kožík, majiteľ a generálny riaditeľ skupiny Proxenta. Akú Bratislavu v architektonickej a urbanistickej oblasti by chcel v roku 2030 vidieť on?

Prečítať si viac
TREND Prime: Kto dnes stavia Bratislavu a kto je lídrom medzi najväčšími

Development v Bratislave vytvoril dostatočný priestor pre firmy a podnikateľov, ktorí v metropole videli príležitosť. Napriek tomu, že sa v niektorých častiach stretávajú novšie spoločnosti s tými etablovanými, bratislavskému developmentu dominuje niekoľko najväčších.

Prečítať si viac
aktuality.sk: Ako sa darí investovaniu počas krízy (podcast)

Investovanie a kríza. Ide to vôbec dokopy? Je to príležitosť alebo hrozba? V podcaste NA TÉMU spravodajského portálu aktuality.sk sa o týchto aj ďalších témach rozprával moderátor Jerguš Holéczy s Pavlom Kožíkom, generálnym riaditeľom a majiteľom investičnej skupiny Proxenta.

Prečítať si viac
hnonline.sk: Proxenta vyplatila emisiu dlhopisov v hodnote 5 miliónov eur

Investori, ktorí vložili peniaze do cenných papierov skupiny Proxenta, zinkasovali pred nedávnom istinu aj s výnosmi. Išlo o emisiu dlhopisov v hodnote 5 miliónov eur s výnosom 6,25 percenta ročne. V ďalších emisiách s neskorším termínom splatnosti boli vyplatené výnosy v úhrnnej sume viac ako 600 tisíc eur.

Prečítať si viac
Plus JEDEN DEŇ: Biochemik Szalay: Strava ovplyvňuje našu imunitu, náladu aj pohodu

Aký má vplyv na naše zdravie a celkovú pohodu to, čo jeme? Naozaj potrebujeme vitamíny z lekárne? Čo okrem stravy rozhoduje o našej imunite a nálade? Na otázky denníka Plus JEDEN DEŇ odpovedal biochemik Peter Szalay, spoluautor receptúry tyčinky Záchranka.

Prečítať si viac
Nitrianske noviny: Nad bývalým kopcom vznikla nová ulica

V centre Nitry je nová ulica. Vedie medzi polyfunkčným centrom Tabáň a materskou školou. Prepája Palánok s Piaristickou ulicou. Nová ulica je pre autá obojsmerná, smerom k Piaristickej ulici sa zdvíha do mierneho svahu. Približne v jej strede je vjazd do podzemného parkoviska polyfunkčného centra.

Prečítať si viac
SME ŽENY: Na Slovensku vyrábame superfood tyčinky vo svetovej kvalite

Slovenskí vedci ju pôvodne navrhli pre lekárov a záchranné zložky v prvých líniách. Jej jedinečné zdravotné účinky ju však zaradili do regálov medzi funkčné zdravé potraviny. Svojou antivírusovou ochranou, podporou funkcií mozgu a bdelosti je ideálna pre každého v období zvýšeného stresu a záťaže. Slovenská superfood tyčinka Záchranka.

Prečítať si viac
Kožík na TA3: Vyzývam akcionárov Arcy na otvorenú diskusiu o ich problémoch

Nová relácia televízie TA3 Investujeme má za sebou úspešnú premiéru. V utorok sa vôbec prvýkrát objavila na obrazovkách a prvými hosťami moderátorskej dvojice boli okrem ministra financií Eduarda Hegera aj riaditeľ odboru dohľadu nad kapitálovým trhom Peter Tkáč (NBS), generálny riaditeľ investičnej skupiny Proxenta Pavol Kožík a riaditeľka predaja investičnej skupiny Proxenta Renáta Domčeková.

Prečítať si viac

PROXENTA Week

Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

Produktová zóna

Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

Chcem vedieť viac

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!