Články

aktuality.sk: Ako sa darí investovaniu počas krízy (podcast)

Investovanie a kríza. Ide to vôbec dokopy? Je to príležitosť alebo hrozba? V podcaste NA TÉMU spravodajského portálu aktuality.sk sa o týchto aj ďalších témach rozprával moderátor Jerguš Holéczy s Pavlom Kožíkom, generálnym riaditeľom a majiteľom investičnej skupiny Proxenta.

Prečítať si viac
hnonline.sk: Proxenta vyplatila emisiu dlhopisov v hodnote 5 miliónov eur

Investori, ktorí vložili peniaze do cenných papierov skupiny Proxenta, zinkasovali pred nedávnom istinu aj s výnosmi. Išlo o emisiu dlhopisov v hodnote 5 miliónov eur s výnosom 6,25 percenta ročne. V ďalších emisiách s neskorším termínom splatnosti boli vyplatené výnosy v úhrnnej sume viac ako 600 tisíc eur.

Prečítať si viac
Plus JEDEN DEŇ: Biochemik Szalay: Strava ovplyvňuje našu imunitu, náladu aj pohodu

Aký má vplyv na naše zdravie a celkovú pohodu to, čo jeme? Naozaj potrebujeme vitamíny z lekárne? Čo okrem stravy rozhoduje o našej imunite a nálade? Na otázky denníka Plus JEDEN DEŇ odpovedal biochemik Peter Szalay, spoluautor receptúry tyčinky Záchranka.

Prečítať si viac
Nitrianske noviny: Nad bývalým kopcom vznikla nová ulica

V centre Nitry je nová ulica. Vedie medzi polyfunkčným centrom Tabáň a materskou školou. Prepája Palánok s Piaristickou ulicou. Nová ulica je pre autá obojsmerná, smerom k Piaristickej ulici sa zdvíha do mierneho svahu. Približne v jej strede je vjazd do podzemného parkoviska polyfunkčného centra.

Prečítať si viac
SME ŽENY: Na Slovensku vyrábame superfood tyčinky vo svetovej kvalite

Slovenskí vedci ju pôvodne navrhli pre lekárov a záchranné zložky v prvých líniách. Jej jedinečné zdravotné účinky ju však zaradili do regálov medzi funkčné zdravé potraviny. Svojou antivírusovou ochranou, podporou funkcií mozgu a bdelosti je ideálna pre každého v období zvýšeného stresu a záťaže. Slovenská superfood tyčinka Záchranka.

Prečítať si viac
Kožík na TA3: Vyzývam akcionárov Arcy na otvorenú diskusiu o ich problémoch

Nová relácia televízie TA3 Investujeme má za sebou úspešnú premiéru. V utorok sa vôbec prvýkrát objavila na obrazovkách a prvými hosťami moderátorskej dvojice boli okrem ministra financií Eduarda Hegera aj riaditeľ odboru dohľadu nad kapitálovým trhom Peter Tkáč (NBS), generálny riaditeľ investičnej skupiny Proxenta Pavol Kožík a riaditeľka predaja investičnej skupiny Proxenta Renáta Domčeková.

Prečítať si viac
nitralive.sk: Chodník pred Tabáňou na Štúrovej otvorený pre verejnosť

Od 1. apríla 2019 bol chodník pred Tabáňou z bezpečnostných dôvodov uzatvorený. Od posledného novembrového dňa je však opäť otvorený pre verejnosť. Chodník je rozdelený na časť pre chodcov a časť pre cyklistov, od cesty oddeľuje cyklistov pás zelene.

Prečítať si viac
novostavby.sk: Príležitosti sú aj počas krízy

Napriek dobe poznačenej mnohými obmedzeniami sa v realizácii stavieb Rezidencia Tabáň, PROXENTA Residence, Rezidencia Kesselbauer, Vila Biela i pri rekonštrukcii v podobe bytového domu BLoKK zaznamenávajú rozhodne pozitívne posuny vpred. V rozhovore pre novostavby.sk sa okrem iného dozviete, aké ďalšie úspechy nečakane priniesla súčasná komplikovaná situácia.

Prečítať si viac
Druhé číslo magazínu „X“ je už na ceste k vám

Je to neuveriteľné, ale už je to viac ako rok, čo sme na oslave nášho desiateho výročia predstavili s hrdosťou prvé číslo nášho magazínu „X“. A hoci sme mali v pláne vydať ďalšie číslo už o šesť mesiacov, nakoniec sa nám to podarilo až teraz. Napriek tomu máme z neho veľkú radosť a veríme, že rovnako sa bude páčiť aj vám.

Prečítať si viac
Majú korporátne dlhopisy svoje miesto na trhu?

Podnikové dlhopisy prechádzajú v súčasnosti tvrdou skúškou. Platobná neschopnosť jednej z veľkých firiem otvorila otázku, či majú svoje miesto na trhu. Diskusia sa vedie najmä o tom, či sú korporátne dlhopisy vhodné aj pre drobných investorov. Ako to teda je? Dlhopis je štandardným finančným nástrojom, ktorý na financovanie používajú štáty, obce a súkromné spoločnosti po celom svete. Ide […]

Prečítať si viac

PROXENTA Week

Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

Produktová zóna

Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

Chcem vedieť viac

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!