Články

Rekonštrukcia závodu na Kube mieri do finále (+ fotografie PRED a PO)

Pandémia miešala karty aj v roku 2021 a mnohé spoločnosti boli nútené operatívne prispôsobovať svoje fungovanie aj plány neustále sa meniacim podmienkam a nariadeniam. Inak to nebolo ani v kubánskom projekte, ktorý nie vždy postupoval želaným tempom. Napriek tomu kubánsky tím po celý rok vyvíjal maximálne úsilie na to, aby sa v továrni Proxcor spustila prvá fáza výroby ešte v tomto roku.

Prečítať si viac
Pracovná cesta Pavla Kožíka na Kube, jún 2021

4. júna 2021 odletel Pavol Kožík, v sprievode ďalších kolegov, na pracovnú cestu na Kubu. Po absolvovaní povinnej karantény je ich program opäť veľmi nabitý. Denne absolvujú množstvo stretnutí na rôznych úrovniach, o ktorých vás budú informovať prostredníctvom videí či fotografií.

Prečítať si viac
Všetko, čo potrebujete vedieť o investícii Proxenty na Kube

Medzi projektami investičnej skupiny Proxenta je jeden, ktorý je naozaj výnimočný. Ide o unikátnu investíciu na Kube s názvom Proxcor. A práve o tomto projekte informoval záujemcov počas live webináru generálny riaditeľ Proxenty Pavol Kožík spoločne s vicepreziedentom pre výrobu a predsedom predstavenstva Proxcoru Juanom Marcosom.

Prečítať si viac
Proxenta v centre diania. Kuba sa otvára slovenským investorom

Kuba sa nám mení pred očami. Po desaťročiach končí éra spojená s menom Castro a Kuba sa otvára svetu a investorom. Dôkazom toho je aj projekt továrne na výrobu cukroviniek na Kube investičnej skupiny Proxenta. Práve o ňom bude v utorok o 27. apríla o 18.00 na TA3 v relácii Investujeme informovať generálny riaditeľ Proxenty Pavol Kožík.

Prečítať si viac
Kubánsky denník

V piatok 19.2.2021 odletel Pavol Kožík, majiteľ a generálny riaditeľ skupiny Proxenta spolu s Juanom Marcom, viceprezidentom skupiny Proxenta pre výrobu, na pracovnú cestu na Kubu. O účele ich cesty, cieľoch a zaujímavých detailoch vás budeme pravidelne informovať prostredníctvom krátkych správ, fotografií či videí priamo z miesta ich pobytu.

Prečítať si viac
Pavol Kožík má za sebou úspešné rokovanie s podpredsedom kubánskej vlády

Viceprimer Ministro de la República de Cuba. To je oficiálne pomenovanie funkcie, ktorú na Kube zastáva Ricardo Cabrisas Ruiz. Práve s týmto zástupcom premiéra a podpredsedom kubánskej vlády absolvoval úspešné rokovanie generálny riaditeľ a majiteľ investičnej skupiny Proxenta Pavol Kožík.

Prečítať si viac
Inštalácia výrobných technológií v závode Proxcor je významným míľnikom

Špičkové výrobné technológie, potrebné na spustenie prvej fázy výroby, sú už vyrobené a pripravené na export na Kubu. Ich inštalácia v továrni na výrobu cukroviniek Proxcor je jedným z najväčších míľnikov v celom procese rekonštrukcie. Súčasne je to i okamih, keď akcie tohto projektu čaká prvé z plánovaných precenení.

Prečítať si viac
Kubánsky minister potravinárskeho priemyslu navštívil závod Proxcor

Dňa 3.10.2020 navštívil spoločný kubánsko-slovenský podnik PROXCOR kubánsky minister potravinárskeho priemyslu Manuel Santiago Sobrino Martínez a ďalší významní kubánski funkcionári. Na spoločnom stretnutí im bol pomocou audiovizuálnej techniky predstavený celý projekt závodu na výrobu cukroviniek. Ten by mal v plnej prevádzke už do roku 2022 vyrábať 17 000 ton cukroviniek ročne, a tým do veľkej miery zabezpečiť sebestačnosť […]

Prečítať si viac
Blog Kuba 4. časť – Pomôžu nám kubánski lekári?

Priatelia, ako sa vám darí? Vám, vašej rodine, vášmu podniku? Ako ste opäť nabehli na „normál“? Vždy som vedel to, či si teraz vďaka doznievajúcej koronakríze uvedomujem ešte viac. Najlepšia investícia v živote je do ľudí. S tými „mojimi“ sa nám za desať rokov podarilo rozdeliť portfólio projektov Proxenty medzi štyri hlavné oblasti (development, Asset Management, medzinárodný […]

Prečítať si viac
Investície na Kube: výhody a riziká

O investičných príležitostiach na Kube dostupných aj pre slovenských investorov sa rozprávame s konateľkou spoločnosti PROXENTA Broker, Renatou Domčekovou. Pre koho sú zaujímavé Investície na Kube? Projekty na Kube asi veľmi nezaujmú konzervatívneho klienta. Kuba je vhodná pre klientov, ktorí hľadajú investície s vyššími výnosmi, aké v Európe nedokážeme dosiahnuť. Mnohí najbohatší ľudia planéty zbohatli […]

Prečítať si viac

PROXENTA Week

Prihláste sa na odber noviniek raz týždenne do e-mailovej schránky

Produktová zóna

Po jednoduchej registrácii nájdete na podstránke klubu podrobné informácie o produktoch, produktové kalkulačky a dokumenty na striahnutie.

Chcem vedieť viac

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!